Search

Luksus w sportowym wydaniu: nowa edycja Porsche 718

Porsche Boxster 718

 

W kręgach motoryzacyjnych pozycja Porsche Boxster porównywana jest do pozycji Volkswagena Golfa wśród popularnych samochodów. Tak samo jak Golf uosabia platoniczną ideę współczesnego samochodu hatchback, tak Boxster uważany jest za kompletną ilustracją najbardziej wydajnej, efektywnej i dynamicznej hybrydy dwudrzwiowego pojazdu sportowego z otwartym dachem.

Porsche Boxster

718 to trzecia, ulepszona wersja słynnego Boxtera, który od swoich poprzedników wyróżnia się całą gamą intrygujących detali. Fani luksusowych pojazdów Porsche od razu poznają się na inspiracjach i odwołaniach, które sięgają do lat 50. i 60. Od samego początku produkcji w 1996 roku, Boxster opiera się na tych kultowych, eleganckich maszynach. Koncept, który powstał w 1992 roku, okazał się dynamicznym sukcesem, a każdy kolejny upgrade przyczyniał się do wzrostu jego popularności. Dzięki temu, jego klasę, cenę oraz wyposażenie równa się temu kojarzonego z modelem 911.

Powrót ikony motoryzacji

Jednak tym razem, marka Porsche zdecydowała się na odważne posunięcie, jakim było swoiste cofnięcie się do pierwotnych ideologii projektowych. Mechanicy wrócili do czterocylindrowych silników, które ostatni raz wykorzystywane były w latach 80. ubiegłego stulecia. W związku z rezygnacją z dwóch cylindrów, fani motoryzacji obawiali się zmniejszenia mocy samochodu. Jednak producenci okazali się wystarczająco obeznani z technologią i zdołali opracować alternatory będące w stanie wykorzystać maksymalną moc z silnika 2.0. Wszystkie z najnowszych dodatków dopełniają całości projektu i sprawiają, że składa się na definicję doskonałego, nowoczesnego samochodu.
Porsche Boxster 718 to samochód, w którym każdy użytkownik poczuje się doskonale. To szansa na doświadczenia sportowego luksusu na co dzień.

 

Zobacz także:

Bentley Bentayga – nowa klasa SUV-a

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close