Search

Roscommon House inspirowany brutalizmem

Roscommon House z pewnością czerpie z lokalnej historii, a także łączy faliste betonowe ściany z drewnianymi, wewnętrznymi oraz zewnętrznymi dziedzińcami.

Historyczna inspiracja dla Roscommon House

Dla Neil Cownie Architects projekt Roscommon House rozpoczął się od badań nad tym, co czyni to miejsce wyjątkowym. Ze względu na takie podejście do tematu analizy prowadzono skrupulatnie. Po pierwsze, cechą, która wyróżniała okolicę, było dziedzictwo modernistycznych i brutalistycznych budynków.

Firma przeprowadziła zatem fotograficzną analizę wszystkich budynków w okolicy. W wyniku tych działań stwierdziła, że siedemdziesiąt z nich nadal pozostaje w stanie nienaruszonym. Następnie przestudiowali ich wspólne cechy, aby czerpać inspiracje dla swojego projektu. W efekcie otrzymano poszlaki jak również

Inne wpływy

Istotnym czynnikiem była także lokalizacja w „przedmieściach ogrodowych” pięć mil na zachód od Perth, stolicy zachodniej Australii. Tereny te powstały w latach 60. XX wieku i obejmują szerokie bloki oraz duże parki. Aby uhonorować ten aspekt historyczny, krajobraz w domu Roscommon „zaciera granice wewnątrz i na zewnątrz za pomocą„ kieszeniowych ”dziedzińców i ogrodów na dachu” – powiedział Cownie.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close