Search

Lizboński apartament według Arthura Casasa

apartament-tm-lisbona-Arthura Casasa 09

Studio architektoniczne Arthura Casasa łączy niebieskie akcenty z neutralnymi tonami w penthousie w modernizowanym budynku w samym sercu Lizbony.

apartament-tm-lisbona-Arthura Casasa 02

Apartament TM zaprojektowano dla pary, eleganckie wnętrze równoważy neutralne odcienie i drewniane wykończenia z plamami głębokiego błękitu. W ten sposób wpisuje się w panoramiczny widok na rzekę Tag za oknem.

apartament-tm-lisbona-Arthura Casasa 03

Układ mieszkania TM dostosowano do życzeń klienta, który szukał zarówno przytulnych miejsc na przyjęcie przyjaciół, jak i bardziej prywatnych przestrzeni. Mając to na uwadze, studio Arthura Casasa podzieliło plan na dwie półkule, zaczynając od przestrzeni towarzyskiej. W ten sposób, od strony południowej życie towarzyskie toczy się w salonie, barze, jadalni i kuchni. Natomiast obszary intymne skoncentrują się w części północnej.

apartament-tm-lisbona-Arthura Casasa 04

Harmonijny styla Arthura Casasa

Po wejściu do mieszkania portugalskie kafelki w jadalni oświadczają, kto występuje tu w głównej roli. Niebieski jako bohater przewija się w całym projekcie, obecny także na fotelach Delfino i obrazie Karoliny Semiatzh. W centrum tej przestrzeni ustawiono zaprojektowany przez Arthura Casasa stół jadalniany Amorfa.

apartament-tm-lisbona-Arthura Casasa 01

Zainspirowany organicznymi formami natury, odbiega od konwencjonalnego kształtu, a dynamiczny design zbliża zasiadających przy nim użytkowników. Wreszcie wypukłe lustro, autorstwa Studio Sásico, wzmacnia i wizualnie integruje obszary społeczne.

apartament-tm-lisbona-Arthura Casasa 06

Aby zrównoważyć paletę kolorów i harmonizować z krajobrazem, w projekcie zastosowano również neutralne odcienie i wykończenia drewniane. Widać to na na podłodze, w stolarce, meblach i dekoracjach.

apartament-tm-lisbona-Arthura Casasa 07

Salon zdobi seria autorstwa Julião Sarmento „Wszystkie różne odcienie złamanej bieli, które można znaleźć w pracowni w tym czasie'”.

apartament-tm-lisbona-Arthura Casasa 08

Aranżację uzupełniają kolejne perełki jak choćby zabytkowy stolik kawowy i ceramika. Lampa stołowa przywędrowała tu z pchlego targu w Paryżu, a  stół centralny to dzieło autorstwa portugalskiego ceramika Bordallo Pinheiro.

apartament-tm-lisbona-Arthura Casasa 10

Strefę prywatną, z trzema apartamentami, utrzymano w tej samej palecie kolorów neutralnych i ziemistych tonów.

apartament-tm-lisbona-Arthura Casasa 12

Dzięki dużym oknom to naprawdę komfortowe środowisko, dobrze obsługiwane przez naturalne oświetlenie i wentylację. Łazienki wyłożone zmatowionym marmurem Carrara harmonijnie łączą się z sypialniami.

apartament-tm-lisbona-Arthura Casasa 13

 

Zobacz także:

ipanema-letni-apartament-wg-arthura-casasa

nadmorska-willa-projektu-studio-arthur-casas

letnia-rezydencja-przy-plazy-la-pedrera

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close