Search

Mieszkanie z perspektywy Cassina

cassina-apartment-tvc-salon

Cassina prezentuje swój pierwszy projekt wnętrz w Londynie, w nowym mieszkaniu w odnowionym budynku BBC Television Centre. Przy tym projekcie zespół Cassina współpracował blisko z architektami AHMM, odpowiedzialnymi za transformację historycznego obiektu. To właśnie pracownia Allford Hall Monaghan Morris opracowała koncepcję nowej funkcji mieszkalnej budynku, a także odpowiada za projekt wielu przestrzeni wewnątrz.

cassina-apartment-tvc-salon01
Zdjęcia: Paul Raeside

Apartament Cassina to jedno z mieszkań z serii zatytułowanej The Architects Series. Koncepcję aranżowania poszczególnych mieszkań przez wybitnych architektów zainicjował Paul Monaghan. Do współpracy zaprosił między innymi słynne studia Coffey Architects oraz Archer Humphreys. W przypadku przestrzeni o powierzchni 205 metrów kwadratowych zrealizowanych przez firmę Cassina, połączenie ponadczasowych ikon wzornictwa i nowych modeli w ofercie marki, w pełni odzwierciedla jej wyjątkowy styl.

cassina-apartment-tvc-kuchnia

Układ mieszkania kładzie nacisk na zaakcentowanie widoków na park Hammersmith Park. Natomiast paleta kolorów wnętrza stawia na minimalistyczne, wyciszone tony. Całość wzbogacają dzieła sztuki wyselekcjonowane przez londyńską scenografkę Laurę Fulmine.

cassina-apartment-tvc-salon02

Zaprojektowana z wyrafinowaniem przestrzeń łączy w sobie zarówno kultowe, jak i współczesne elementy, zindywidualizowane dzieła sztuki i luksusowe wykończenia, aby zaprezentować instalację niespotykaną obecnie na rynku. Charakterystyczna oferta marki Cassina stanowi  ekscytujący dodatek do kolekcji apartamentów w centrum telewizyjnym. Dodatkowo wzmacnia referencje dotyczące designu we wnętrzach”, mówi dyrektor sprzedaży Stanhope, Peter Allen.

cassina-apartment-tvc-salon03

Wnętrze mieszkania Cassina w BBC Television Centre

Salon zaprojektowano pod kątem świadomej publiczność, zawierając tu szereg elementów z obszernego katalogu ikon marki Cassina. Połączono je z bardzo innowacyjnymi współczesnymi modelami, za których projekty odpowiadają Jaime Hayon i Rodolfo Dordoni. Ponadczasową przestrzeń pomyślano jako dialog między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Dzięki temu oddano zarazem zaangażowanie Cassina w design, a także zasłużony hołd dla historii budynku.

Cassina Apartment -TVC-jadalnia zdjęcia Paul Raeside

Wprowadzenie „The Cassina Perspective” do tak charakterystycznego punktu orientacyjnego na mapie Londynu pozwoliło nam wyrazić naszą wiedzę na temat projektowania wnętrz. Jednocześnie stworzyliśmy tu kompletne, ciepłe i przyjazne środowisko domowe” – mówi Luca Fuso, dyrektor generalny firmy.

cassina_apartament_tvc_główna sypialnia

We wnętrzach wykorzystano jedne z najbardziej przełomowych dzieł z połowy stulecia zaczerpnięte z archiwów Cassina. Ikony, które można tu oglądać to na przykład biblioteka Infinito projektu Franco Albini i jego stoliki Cicognino. Nie mogło zabraknąć szezlongu LC4 Villa Church, wspólnego dzieła Le Corbusiera, Charlotte Perriand i Pierre’a Jeanneret.

cassina_apartament_tvc_druga sypialnia

Projektowe trio występuje również w jadalni. Tu zastosowano stół LC6 z 1928 roku w towarzystwie krzeseł Indochin projektu Perriand z 1943 r. Do współczesnych elementów należą łóżka Mario Belliniego i Philippe’a Starcka. Natomiast w salonie zakotwiczono sofę Dress up! włoskiego projektanta Rodolfo Dordoniego.

cassina_apartament_tvc_trzecia sypialnia

To starannie wystudiowana przestrzeń przedstawia wielopłaszczyznowe podejście marki Cassiny do designu. A co więcej jej maestrię w łączeniu historii z innowacjami, klasyki z nowoczesnością. Spółka deweloperska Stanhope nabyła budynek BBC w 2012 roku. Od tego czasu, z wielkim szacunkiem do dziedzictwa budynku i jego kultowego statusu, przekształca go w unikatowe miejsce do mieszkania.

Cassina_Outdoor w TVC

 

 

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/przewodnik-po-markach/cassina-perspective-ikony-designu-wczoraj-dzis-i-jutro/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/new-trendy-year-2020-we-wnetrzach/

https://pointofdesign.pl/design/meble-tarasowe-outdoor-w-roku-2020/

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close