Search

Walter Knoll – precyzja godna gabinetu prezesa

WK-Walter Knoll Brand Space London 2019_0010

Styl według Walter Knoll

Bawaria, gdzie od niemal 100 lat powstają meble marki Walter Knoll, bez wątpienia jest regionem najbardziej znanym z produkcji samochodów. Niemiecka precyzja i myśl techniczna wiodą tu prym, choć design wcale nie schodzi na drugi tor. Jednak przede wszystkim liczą się tu innowacje, nowe technologie, najwyższa jakość materiałów oraz wykonania. A wygląd? Ma budzić zaufanie, nikomu nie przeszkadzać i ujawniać komfort w trakcie użytkowania, przez długie lata.


Spis treści:


Walter Knoll Foster 512 003
Walter Knoll – Foster 512 – projekt: Foster + Partners

Jednak tak samo jak każdy producent motoryzacyjny ma w swojej ofercie najwyższy model, zawierający wszystko co najlepsze w marce, każdy z producentów meblowych ma swój popisowy mebel w ofercie. W ofercie Walter Knoll znajdziemy eleganckie fotele, obszerne sofy, przepiękne stoły i finezyjne stoliki kawowe czy wspaniałe dywany. Jednak to co robi prawdziwe wrażenie, i czego inni producenci mogą pozazdrościć, to unikatowe rozwiązania do biur. Sztuka robienia wrażenia w przestrzeni do pracy została tu podniesiona na nieosiągalny dla innych marek poziom. Walter Knoll jest absolutnie bezkonkurencyjny w przypadku najbardziej ekskluzywnych sal konferencyjnych, reprezentacyjnych recepcji, a przede wszystkim gabinetów dla członków zarządu. Jeśli ktoś zasiada za biurkiem marki Walter Knoll, oświadcza tym samym swój niepodważalny status i autorytet.

Walter Knoll Keypiece Management Desk
Biurko Keypiece Management Desk – projekt: EOOS

Materiały Walter Knoll

Tradycja Walter Knoll zakorzeniona jest w obróbce skóry, ponieważ u zarania historii marki pojawia się sklep ze skórami. Do dziś marka słynie z doskonałej jakości skór dostarczanych przez hodowców z Alp. To właśnie alpejskie bydło, pewnie dzięki wspaniałym pastwiskom i świeżemu powietrzu, dostarcza pierwszorzędny materiał, zarówno pod względem wielkości jak i właściwości.

WK_Produkte-0014

Perfekcja obróbki skór przejawia się w kilku obszarach. Po pierwsze klienci mają do wyboru kilkanaście rodzajów skór, z których każdy ma kilka wersji kolorystycznej. Od grubych, teksturowanych, które przypominają miękką skórę słonia, po gładkie, delikatne skóry wyprawiane z lekkim połyskiem lub z efektem postarzenia (vinatge). Jednak najwyższy kunszt sztuki garbarskiej wyraża się w niesamowitych skórach siodłowych, które wymagają niezwykle wprawnej ręki i sporych umiejętności technicznych przy samym przeszywaniu. Tu nie ma miejsca na najmniejszy błąd – jeden niewprawny ruch i cenny materiał nie nadaje się do wykorzystania.

WK_Walter Knoll Headquarter & Showroom Herrenberg
Przeszklony budynek w Herrenbergu, w którym na parterze i pierwszym piętrze pracują najlepsi tapicerzy w Niemczech

Mistrzowie tapicerowania

Techniki szycia opanowano do perfekcji w manufakturze, czego można doświadczyć na własne oczy. Budynek, gdzie powstają meble tapicerowane jest przeszklony, dzięki czemu można podejrzeć mistrzostwo rzemieślników. Firma szczyci się tym, że nie ma nic do ukrycia, organizując wycieczki i prezentując kunszt swoich pracowników podczas wycieczek. Tu właśnie oni, pracownicy, z dumą i pasją opowiadają o technologiach, innowacjach i patentach, które Walter Knoll stosuje, by sprostać najwyższym wymaganiom co do jakości.

WK_Produkte-0013

Bogatą kolekcję skór uzupełnia nie mniej wyszukana selekcja tkanin obiciowych, które marka grupuje w zestawy, nie na zasadzie typu tkanin, ale zestawień stylistycznych. Takie rozwiązanie pozwala na łatwe zestawianie różnych wykończeń, które zawsze gwarantują spójny i harmonijny wygląd kompozycji. To świetne narzędzie dla architektów, klientów i doradców, ponieważ zdejmuje z nich odpowiedzialność i przedstawia całe spektrum możliwości.

WK_Walter Knoll Production Site Mötzingen _0001
Nowoczesna hala produkcyjna i magazyn w Mötzingen

Nic nie pozostawione przypadkowi

Walter Knoll to nie tylko meble tapicerowane, to także szafki, stoły a przede wszystkim biurka. Do ich stworzenia niezbędne są różne materiały i wykończenia. Jednak w Herrenbergu muszą one spełniać najwyższe standardy, podobnie jak w przypadku skór czy tkanin. Nic nie pozostawiono tu przypadkowi, często korzystając z doświadczeń innych znamienitych firm z regionu. Kto bowiem może doradzić lepiej w kwestii najlepszego dostawcy choćby aluminium niż znane z aluminiowych detali w kokpicie BMW? Tak więc szkło, lakiery, forniry, czy wreszcie lite drewno pochodzi ze sprawdzonych, pewnych źródeł. Łączy je jeszcze jedna, niezwykle istotna cecha. Otóż wszystkie posiadają certyfikaty poświadczające wyśrubowane normy odnośnie produkcji i pozyskania. Ponieważ Walter Knoll stawia sobie za cel nie szkodzić środowisku naturalnemu. I może w tym przypadku stanowić przykład do naśladowania dla wielu innych producentów z branży, ponieważ już teraz produkcja tej firmy odbywa się przy zerowej emisji CO2.

Luke Pearson and Tom Lloyd
Luke Pearson i Tom Lloyd stworzyli wiele siedzisk dla Walter Knoll, w tym bestsellerowy fotel Healey

Projektanci Walter Knoll

Architektoniczny charakter projektów Walter Knoll nie budzi watpliwości co do zaplecza designerów za nimi stojących. Choć wywodzą się z różnych stron świata, każdy z nich, dawniej, a także dziś, w swojej pracy oddaje hołd funkcjonalizmowi. Jednak ten funkcjonalizm zawsze wyraża się także w niezwykłym przywiązaniu do estetyki, wyrażonej przez detal. Tej zasadzie podporządkowano całe portfolio marki, i właśnie dlatego na produkty Walter Knoll przyjemnie jest patrzeć, ale tak naprawdę oczarowują, gdy się ich używa.

WK_Toan Nguyen_Portrait 1_Andrea Basile ph_0001
Były współpracownik Antonio Citterio, Toan Nguyen, stworzył dla Walter Knoll serię stolików Bellows

Skandynawskie korzenie Prebena Fabriciusa, przeplatają humorystyczne odwołania do tradycji pary szwajcarskich architektów Trix i Roberta Haussmannów. Od urodzonego w Japonii, a praktykującego we Francji Daï Sugasawę, po wnuczkę jednego z twórców Bauhasu – Ginger Zalabę. Od mediolańskiej praktyki wykładowcy tamtejszej politechniki – Mario Belliniego, po dwa pokolenia projektantów z Istambułu – Sadi i Neptuna Ozisów. Walter Knoll przepełnia bogactwo interpretacji współczesnej myśli projektowej najwyższej próby.

WK_Helmut Scheufele_0001
Helmut Schaufele to artysta, a także ekspert światowego formatu w dziedzinie tkanin, kolorów i designu. Efektem jego współpracy z Walter Knoll jest kolekcja dywanów inspirowana przyrodą Afryki – Legends of Carpets

Światowa czołówka architektów

Meinhard von Gerkan jest jednym z najbardziej uznanych niemieckich architektów na świecie. Lotniska, dworce, centra targowe, centra kulturalne, stadiony – von Gerkan realizuje kultowe projekty ze swoim zespołem architektów. Studio gmp Architekten von Gerkan, Marg und Partner cieszy się światową renomą i w tym roku obchodzi swoje pięćdziesięciolecie.

Prostota, wyrazistość, różnorodność i jednorodność, porządek strukturalny”:

von Gerkan przywiązuje wagę do klasycznych zalet mistrzów budownictwa. Do jego najważniejszych budynków należą niemieckie lotniska Berlin-Tegel, Hamburg i Stuttgart. Dzięki projektowi tego pierwszego powstał fotel Berlin, stworzony specjalnie na potrzeby strefy VIP. Do jego innych dzieł należą dworzec centralny w Berlinie, Christ Pavilion na Expo 2000 w Hanowerze, Muzeum Narodowe Chin w Pekinie oraz miasto portowe Lingang New City niedaleko Szanghaju.

WK_Porträt Kengo Kuma_0001
Kengo Kuma jest jednym z czołowych architektów w Japonii. Razem z Walter Knoll stworzył projekt fotela i stolika Sen

Foster + Partners

Firma Foster + Partners założona przez Normana Fostera w 1967 roku jest jedną z najbardziej wpływowych praktyk architektonicznych naszych czasów. Ich budynki ustanowiły standardy inteligentnej, niezwykłej architektury na całym świecie. Projekty, takie jak siedziba Swiss Re w Londynie, największe chińskie lotnisko w Pekinie, Hearst Tower w Nowym Jorku oraz przeprojektowanie Reichstagu, budynku parlamentu niemieckiego w Berlinie, to jedne z najbardziej znanych kontraktów tej praktyki.

Foster 620
Foster 620

Nasza architektura opiera się na przekonaniu, że jakość naszego otoczenia ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia”.

Foster 512
Foster 512

To właśnie ten projekt w stolicy Niemiec zapoczątkował współpracę między Foster + Partners a Walter Knoll. Od tego czasu powstało wiele linii ze studiem architektonicznym, symbolizujących syntezę architektury i umeblowania, w tym fotele Foster 520 i Foster 525.

WK_Wolfgang C. R
Od ponad 20 lat projektant Wolfgang C. R. Mezger jest jednym z najbardziej inspirujących i postępowych myślicieli stojących za nowoczesnym biurem. Wykwalifikowany typograf, absolwent wzornictwa przemysłowego i ceniony na całym świecie specjalista od biur najwyższego szczebla.

Słynna pracownia EOOS

EOOS rozwija swoje talenty jako zespół. Austriaccy projektanci Martin Bergmann, Gernot Bohmann i Harald Gründl zauważyli synergię swoich talentów podczas studiów. Spotkali się i uczęszczali na mistrzowską klasę projektowania Paolo Pivy  w College of Appied Art w Wiedniu. W 1995 roku założyli studio i od tego czasu stale opracowują własną specjalną metodologię.

Jaan Silent projekt: EOOS
Jaan Silent – projekt: EOOS

Swoją drogę do kreatywności nazywają poetycką analizą. Projektanci szukają sensu i funkcji projektowania poprzez kulturę ludzkich rytuałów. I w ten sposób tworzą nowe koncepcje w projektowaniu produktów i sprzedaży detalicznej. Do ich klientów należą Bulthaup, Duravit, Zumtobel, Armani Cosmetics oraz Fundacja Billa i Melindy Gatesów.

Stół Tadeo Conferencing - projekt EOOS
Stół Tadeo Conferencing – projekt EOOS

W swoim inspirującym biurze w centrum Wiednia trzej nieustępliwi myśliciele realizują swoje pomysły. Ich projekty znajdujemy rozrzucone na całym świecie. Od Mediolanu po Toronto, od Londynu po Nowy Jork, od Berlina po Herrenberg. Herrenberg to miejsce, w którym cała trójka rozpoczęła karierę w 1997 roku od fascynacji historią Walter Knoll. Duch założycieli jest dziś bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej: projektanci wydarzeń życiowych.

Stół Conference X - projekt EOOS
Stół Conference X – projekt EOOS

Do tej pory zespół otrzymał ponad 130 nagród za wzornictwo, w tym Compasso d’Oro. Szczególnym wyróżnieniem była specjalna wystawa zorganizowana przez Muzeum Sztuki Użytkowej w Wiedniu. W 2015 roku można się było zapoznać z procesami pracy projektantów i ich obszerną i eklektyczną praktyką.

WK_UNStudio_Ben van Berkel_0001
Ben van Berkel wraz z Caroline Bos założył UNStudio w Amsterdamie w 1998 roku. Interdyscyplinarny zespół opracowuje projekty urbanistyczne, buduje mosty i budynki użyteczności publicznej na całym świecie, a także pracuje nad projektowaniem produktów i mediów. Ben van Berkel z powodzeniem przekształca architekturę w rzeźbę, wykorzystując animację komputerową.

Hadi Teherani

Hadi Teherani jest jednym z najbardziej znanych międzynarodowych architektów naszych czasów. Jego budynki ustanowiły standardy imponującej, zrównoważonej architektury.

T-Ray - projekt Hadi Teherani
T-Ray – projekt Hadi Teherani

Urodzony w Teheranie, studiował w Braunschweig, wykładał na politechnice w Akwizgranie, a od 1990 r. jest niezależnym architektem. W 1991 r. założył firmę architektoniczną Bothe Richter Teherani w Hamburgu. Z budynkami położonymi od Dubaju do Hamburga, od Moskwy do Stambuł kształtuje nowoczesne pejzaże miast międzynarodowych metropolii.

WK-Exec-V-0020-H_digital-lr
Biurko Exec-V i fotel FK

Gabinet – flagowy produkt Walter Knoll

Miejsce pracy najważniejszych osób w firmie potwierdza doskonałą kondycję spółki, a także świetny gust zarządzających. Jednak wciąż to miejsce pracy, a nie tylko wizytówka. Dlatego perfekcja projektu i wykonania sprawia, że nawet długie godziny w biurze, wyczerpujące negocjacje czy przeciągające się spotkania, można przekuć w sukces. Komfort przez cały ten czas, na pewno wpływa na finalny efekt. Trudno znaleźć inny naród, dla którego etos pracy byłby tak ważny jak dla Niemców. Pewnie dlatego tak świetnie Walter Knoll odczytuje i realizuje potrzeby ludzi oddanych swoim przedsięwzięciom.

WK-Leadchair-0064-H_digital-lr
Biurko Exec-V i fotel Leadchair Managment

Nowoczesny minimalizm

Leadchair Management to obrotowe krzesło, które pasuje do nowoczesnego biura i sali konferencyjnej. Silny charakter, zawsze na swoim miejscu i trwały. Dla firmy oświadczenie o tym, jak postrzega siebie i jak docenia swoich pracowników.

Sztuka przywództwa potrzebuje doskonałych narzędzi – narzędzi do przekonującego zarządzania. Leadchair Executive wyraźnie mówi: nowoczesne niedopowiedzenie. W wyniku pięcioletniego procesu rozwoju krzesło obrotowe reprezentuje DNA projektu Walter Knoll: nowoczesność, która pozostaje ponadczasowa, ciągły rozwój wiedzy o tapicerce, elegancki kształt linii i powierzchni, przejrzystość funkcji.

WK-CONFERENCE X-036_digital-lr
Stół Conference-X i fotel Leadchair Managment

Innowacyjny kunszt tapicerki i skrupulatne metalowe wykończenie oparte na doświadczeniu: wzornictwo linii i powierzchni ujawnia prawdziwą elegancję tej gamy. Pokrycie siedziska i oparcia jest nakładane bezpośrednio na piankową tapicerkę. Szczeliny umożliwiają lepsze krążenie ciepła ciała, kręgosłup otrzymuje optymalne wsparcie, łopatki mogą się swobodnie poruszać. Baza wydaje się kawałkiem. Wszystkie komponenty i linie są precyzyjnie zdefiniowane, aby stworzyć harmonijną całość. Przejrzysty i szczery: funkcja zsynchronizowanego mechanizmu. Niezaprzeczalnie wygodne siedzenie, nawet przez wiele godzin podczas intensywnych spotkań biznesowych.

WK-Tama_Desk-0010_digital-lr
BiurkoTama i fotel Leadchair Executive

Jaki typ mebli gabinetowych wybrać? Przewodnik po biurkach Walter Knoll

Każda przestrzeń ma swojego bohatera. Sypialnia ma łóżko, salon sofę, a jadalnia stół z krzesłami. W gabinecie bez wątpienia pierwsze skrzypce gra biurko. Dzięki różnorodnym projektom i dopracowanej palecie wykończeń, każdy prezes może wyrazić swój indywidualizm, siadając za skonfigurowanym według własnych potrzeb biurkiem. Niczym król na tronie.

WK-Exec-V-0009-H_digital-lr
Biurko Exec-V i fotel FK

Wolność wyboru

Exec-V wprowadził regulację wysokości do biura zarządu, które oznacza elastyczne funkcje i kultywowaną reprezentację. Możesz pracować w pozycji siedzącej lub stojącej. Ergonomiczny i zdrowy. Blat wygląda, jakby unosił się na podstawie i cokole. Harmonijna interakcja prostych i kątów, przestrzeni i sześcianu. Jako wolnostojące biurko lub przymocowane do cokołu. Przewody są starannie schowane. Szeroka gama wybranych fornirów obsługuje indywidualne preferencje. Kompleksowa oferta obejmująca biurka, cokoły, kredensy i stoły konferencyjne. Reprezentatywny i praktyczny. Najwyższa jakość i różnorodność.

WK-Keypiece_Communication_Desk-0029-H_digital-lr
Biurko Keypiece Communication Desk

Oszczędność miejsca i kosztów

Keypiece Communication to osobiste miejsce pracy i stół w pokoju konferencyjnym w jednym. Praca – samodzielnie lub w zespole, doradztwo, dyskusje i nowoczesne wideokonferencje: projekt jest zgodny z dzisiejszą kulturą przywództwa. Wspólna cecha: miękkie kształty i i krawędzie blatu biurka.

WK-Keypiece_Communication_Desk-0003-H_digital-lr
Biurko Keypiece Communication

Niezależnie od tego, czy pracujesz w pozycji siedzącej czy stojącej: wystarczy nacisnąć przycisk na panelu dotykowym, aby w prosty i indywidualny sposób obsługiwać funkcję regulacji wysokości za pomocą silnika elektrycznego. Ergonomiczny i niezwykły, dynamiczny i zmienny. Kontener i Media Hub zapewniają przestrzeń dla nowoczesnych mediów i narzędzi osobistych. Dla perfekcyjnego przywódcy.

WK-Headoffice_Mono_3400-0010-H_digital-lr
Biurko Headoffice Mono

Zrównoważona geometria

W Headoffice Mono kąt prosty blatu biurka i boków unosi się na pojemnikiem o zmniejszonej objętości. Zarówno dla odwiedzających, jak i użytkowników, przekonujące wrażenie silnej równowagi dynamiki i spokoju, bogactwa i niedopowiedzenia, przestrzeni i zamkniętego sześcianu. Pośrodku solidny blat biurka z uderzającym wyglądem w wybranych okleinach. Opcjonalnie, przesuwana skórzana pokrywa zapewnia dostęp do mediów. Połączenia mediów pozostają zupełnie niewidoczne.

Walter Knoll CEOO
Biurko CEOO

Mistrzowski solista

CEOO wyjaśnia to, co niezbędne w niekonwencjonalny sposób. Majestycznie połączone kształty w wydłużonych formach mają potężną aurę. Rezultatem są konstrukcje architektoniczne, które dają poczucie zaufania, kompetencji i dalekowzroczności – zupełnie jak mostek kapitański na statku.

Walter Knoll CEOO 0003
Biurko CEOO

Na geometrycznej podstawie kolaż materiałów rozwija swoją aurę. Gości oczarowuje okleina z oceanicznego orzecha. Na podłokietnikach zastosowano wybraną skórę, białe bloki wykonane z Corianu utrzymują media. Gra proporcji i powierzchni ma prestiżowy charakter. Otwieranie za pomocą niewidocznych uchwytów. Ukryte złącza do poszczególnych urządzeń. A w blacie schowano szufladę na najważniejsze przedmioty, która ukazuje się po przesunięciu elementu ze skóry.

Walter Knoll Tama
Biurko Tama

Rzeźba dla wizjonerów

Tama to sztuka użytkowa. Rzeźba, oświadczenie, zaangażowanie. Do wolności i kreatywności, elegancji i piękna, zmysłowości i poczucia własnej wartości. Biurko Tama to bardziej podejście niż biurko. Jeśli usiądziesz za nim, wysyłasz swoje przemyślenia w podróż po błękitnym oceanie nowych rynków i możliwości.

WK-Tama_Desk-0014_digital-lr
Biurko Tama

Ten projekt to pieśń drewna i kunsztu. Nóżki z brązu, eleganckie linie i poziomy tarasowe. Biurko Tama oznacza ewolucję od stołu warsztatowego do instrumentu. Ponieważ jego zrównoważony kształt, każdy szczegół, wykończenie, urok powierzchni i subtelna równowaga, wszystkie te aspekty nadają biurku czwarty wymiar: kreatywność!

Biurko Tama Walter Knoll
Biurko Tama

Biurko Tama to przestrzeń umysłu. Miejsce ekspresji i dźwięku dla pomysłów siedzących na nim osób: menedżerów, prezesów i wszystkich tych, którzy spoglądają w przyszłość, ponieważ wiedzą, że tam właśnie kształtuje się sukces.

Walter Knoll
Walter Knoll

Historia marki

Historia Walter Knoll zaczyna się w 1865 r. od „skórzanego biznesu” w Stuttgarcie w Niemczech. Ten biznes prowadził Wilhelm Knoll, ojciec dynastii Knoll. Był on także oficjalnym dostawcą skóry w królewskim domu w Wirtembergii. W 1906 roku synowie Walter i Willy przejęli firmę i założyli fabrykę mebli skórzanych. Powstają tam pierwsze krzesła klubowe w brytyjskiej optyce Chesterfield. W 1912 r. pojawił się model „Nestra”, tapicerowane krzesło z drewnianą ramą i oparciem do połowy pleców, które rozciągało się na podłokietniki. Ta klasyczna forma, obecnie przeżywa renesans.

Walter Knoll założył Walter Knoll & Co. GmbH w 1926 roku, gdzie coraz częściej powstawały meble tapicerowane o charakterze wypoczynkowym. Odpowiadały one okresowi lat 20. XX wieku, w którym zniknęły masywne, szeroko tapicerowane meble, a zastąpiły je nisko osadzone meble tapicerowane z filigranowymi podstawami wykonanymi ze stalowej rury, aluminium i drewna. Pionowe siedziska z okresu Biedermeier i Gründerzeit zastąpiły bardziej swobodne formy. Ponadto istotną rolę odegrały w ty czasie ruchy działające na rzecz równouprawnienia kobiet oraz uprzemysłowienie wraz z ogromnym rozwojem technicznym i wynalazkami, a także nowo powstający styl Bauhaus.

Prodomo - pierwsza nowoczesna kolekcja Walter Knoll
Prodomo – pierwsza nowoczesna kolekcja Walter Knoll

„Prodomo” było jednym z pierwszych krzeseł z rur aluminiowych. Wkrótce potem Wilhelm Knoll zaprezentował projekt z nową technologią tapicerki. Stosowano już funkcję antymotalną i technikę napinania paska, która była korzystniejsza w produkcji.

W 1937 roku Walter Knoll przeprowadził się do Herrenberg, aby zyskać więcej powierzchni produkcyjnej. Wojna spowodowała jednak zatrzymanie produkcji mebli i poważne szkody. Zarówno Wilhelm Knoll, jak i Walter Knoll musieli zaczynać od zera. Każdemu z synów braci udało się przejąć schedę.

Walter Knoll Classic Edition Haussmann 310
Walter Knoll Classic Edition Haussmann 310

Po II wojnie światowej

Walter Knoll i jego synowie Hans i Robert podążają za stylem modernizmu w okresie powojennym i wprowadzają na rynek niewyściełany fotel „Vostra”.

Walter Knoll Classic Edition Vostra
Walter Knoll Classic Edition Vostra

Rodzinna firma zyskuje międzynarodowe uznanie dzięki skórzanej wersji tapicerowanej. W nadchodzących latach mebluje wnętrza obiektów, takich jak domy studenckie, hotele i lotniska. Fotel kubełkowy 369 jest również klasykiem. W 1950 roku Wilhelm Knoll dokonał przełomu podczas targów meblowych w Kolonii.

Walter Knoll Classic Edition 375
Walter Knoll Classic Edition 375

Jego syn Dieter przejmuje firmę i przenosi produkcję do Austrii. W latach 70. Walter Knoll otrzymuje pierwsze zamówienia na nieruchomości, projektowane są pełne meble do biur dla kadry kierowniczej, pokoi biznesowych i sal konferencyjnych. Stoły i sofy również wchodzą w zakres produktów. Nowoczesne i wygodne krzesło „FK” staje się par excellence „krzesłem dla zarządu”. Dzieje się tak już pod nowym kierownictwem Roberta Knoll i dr Waltera Combe.

Walter Knoll Classic Edition Fabricius
Walter Knoll Classic Edition Fabricius

W latach 80. Walter Knoll przejął działalność Wilhelma Knolla i przez pewien czas kontynuował swoją ofertę. W 1993 roku renomowana rodzina mebli Benz kupiła firmę Walter Knoll. Markus Benz, najstarszy syn seniora rodu, od tego czasu prowadzi interesy. Od początku 2000 roku firma stale się rozwija, na przykład w Australii.

Walter Knoll Classic Edition Votteler Chair
Walter Knoll Classic Edition Votteler Chair

Otwarto salony wystawowe w Londynie, Sztokholmie, Paryżu, Bombaju i Zurychu, a w Herrenberg-Mötzingen powstaje nowy zakład produkcyjny. 2015 świętuje 150-lecie firmy. Walter Knoll oznacza jakość, produkty wysokiej jakości i najnowocześniejsze techniki produkcji. Dzięki ponad 150-letniemu doświadczeniu i tradycyjnie wysokim standardom wykonania, wybranym materiałom, funkcji i ergonomii powstają piękne meble.

Walter Knoll Classic Edition Berlin Chair
Walter Knoll Classic Edition Berlin Chair

Flagowy showroom marki Walter Knoll

W domu marki, w Herrenbergu można w pełni doświadczyć świata i twórczości Waltera Knolla. Znajdziemy tu wysokiej klasy projekty wnętrz i inspirujące koncepcje życia, wykonane ręcznie z wyśmienitych materiałów w różnych paletach i stylach. Tutejszy zespół ekspertów poprowadzi i doradzi – wystarczy być przygotowanym na inspirację, możliwości są nieograniczone. Wizyty należy umawiać z wyprzedzeniem, jednak poza showroomem można tu także zobaczyć jak powstają dzieła marki.

Gdzie kupić w Polsce produkty Walter Knoll?

  • Showroom Idea Nova, ul. Krucza 24/26, Warszawa, www.ideakontrakt.pl

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/nieznosna-lekkosc-bytu-eoos-dla-walter-knoll/

home-office-jak-zaprojektowac-domowe-biuro

https://pointofdesign.pl/design/the-farns-eoos-i-mies-van-der-rohe/

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close