Search

Kubistyczny dom BOMMA

Atelier Bomma, Praga photo:BoysPlayNice_pointofdesignpl

Kubistyczny Diamentowy Dom w centrum Pragi kryje w sobie Atelier BOMMA – nowo powstałe centrum spotkań zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów z pasją do projektowania, po raz pierwszy prezentujące wszystkie kolekcje oświetlenia BOMMA w jednym miejscu.

Projekt został opracowany wokół koncepcji współczesności, europejskiego smaku i odważnych kolorów, które zmieszały się razem, tworząc piękną harmonijną i scenograficzną atmosferę, mówi Sophie Wannenes, projektantka wnętrz Atelier BOMMA.

Atelier Bomma, Praga, zdjęcie: BoysPlayNice
Ten wyjątkowy apartament miejski łączy w sobie oryginalne, budowane na zamówienie meble funkcjonalistyczne z produktami, które niosą ze sobą światowej sławy wiodące marki współczesnego wystroju wnętrz, otwierając dialog dotyczący możliwości tej branży.

Atelier Bomma, Praga, zdjęcie: BoysPlayNice

Diamentowy Dom Bomma

BOMMA, czeski producent oświetlenia kryształowego, postanowił wykorzystać jako swój pierwszy showroom niezwykle skomponowany apartament w kubistycznym Diamentowym Domu. Dom został zaprojektowany przez architekta Emila Králíčka w 1912 roku, a huta szkła BOMMA została otwarta dokładnie 100 lat po wybudowaniu tego kubistycznego klejnotu. Firma wynajmowała mieszkanie bezpośrednio od potomków pierwotnego właściciela Adolfa Hoffmeistera, który był pisarzem, politykiem i czołową postacią awangardy I Rzeczypospolitej.

Kryształowe oświetlenie w kontekście vintage

Jednak BOMMA Atelier to coś więcej niż tylko prezentacja oświetlenia kryształowego w kontekście innych topowych marek, mebli artystycznych i zabytkowych. Jej celem było stworzenie centrum poświęconego projektowaniu wnętrz w tym wyjątkowym historycznym otoczeniu – przestrzeni życiowej dla inspiracji, dyskusji i spotkań zarówno wśród profesjonalistów, jak i szerokiej publiczności.

Od momentu powstania firma BOMMA opierała się na oryginalnym wzornictwie, najwyższej jakości rzemieślniczej i koncentrowała swoje wysiłki na tworzeniu wyjątkowych i ponadczasowych produktów. To wrażenie naszej oryginalnej estetyki wzmacnia się dopiero w połączeniu z unikalną architekturą i całościowym projektem atelier. Chcieliśmy nie tylko zaprezentować naszą kolekcję. Naszym celem było stworzenie prawdziwie inspirującej i nieszablonowej przestrzeni, która w pełni eksponuje możliwości aranżacji wnętrz. Dlatego zwróciliśmy się do projektantki wnętrz Sophie Wannenes z Mediolanu. Jej charakterystyczne włoskie podejście do projektowania wykracza poza wszechobecny minimalizm. Rozumie, jak łączyć różne style i wykorzystywać odważne połączenia, aby podkreślić charakter poszczególnych produktów, wyjaśnia Eva Kozarová, dyrektor ds. marketingu firmy BOMMA.

W swoim nowym Atelier BOMMA prezentuje wszystkie swoje kolekcje oświetlenia, zebrane razem po raz pierwszy, wraz z wybranymi projektami wiodących czeskich i międzynarodowych marek. Każdy element został osobiście wybrany przez Sophie Wannenes, kuratorkę przestrzeni, projektantkę wnętrz i właścicielkę galerii designu w Mediolanie, we współpracy z Václavem Mlynářem, dyrektorem kreatywnym BOMMA.

Jednak obecny wygląd przestrzeni będzie stale się zmieniał. Intencją jest, aby BOMMA Atelier stale się zmieniało, w ten sposób prawdziwie prezentując możliwości pracy we wnętrzu i inspirując kreatywność odwiedzających. Kilku międzynarodowych projektantów już obiecało rezydenturę. Będą mieszkać w skrzydle mieszkalnym apartamentu podczas pobytu w Pradze, aby w pełni wchłonąć wyjątkowy charakter przestrzeni. Rezydencje zaowocują projektami, które przekształcą poszczególne pomieszczenia, w tym zupełnie nowymi kolekcjami oświetlenia BOMMA.

Połączenie oryginalnego wyposażenia apartamentu z oświetleniem BOMMA, sztuką, meblami i dekoracjami wiodących międzynarodowych marek współczesnego designu ma na celu stworzenie absolutnie wyjątkowych wnętrz z celem otwarcia tak potrzebnego dialogu dotyczącego wielu różnorodnych podejść do aranżacji wnętrz.

Zobacz także: 

Nowoczesne oświetlenie Catellani & Smith w historycznym wnętrzu

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close