Search

W podróż do Maroka z Moroso

Kolekcja Nana, Moroso _pointofdesignpl

Włoska firma Moroso, znana jest z odkrywania różnych stylów i zamiłowania do łączenia różnych światów. Tym razem, we współpracy z francusko-libańską architekt Annabel Karim Kassar prezentuje nową kolekcję pod nazwą Salon Nanà.

„Wiele dzieł z kolekcji powstało na pamiątkę miejsc, w których mieszkałem lub podróżowałem – Francji, Maroka, Libanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Anglii”, wyjaśnia Kassar, „oraz dzieł rzemieślników, które tam spotkałem, które miały głęboki wpływ na mnie.”

Kolekcja Salon Nanà, Moroso, projekt:Annabel Karim Kassar.

Od razu przyciągnęło mnie nowatorskie podejście Moroso do projektowania” – kontynuuje projektantka – „oraz sposób, w jaki firma łączy ideały mebli na zamówienie z wymogami industrializacji.

Nazwa kolekcji Salon Nanà ma przywoływać obrazy biesiadnych nastrojów, jakich można by się spodziewać w kręgach literackich końca XIX wieku (książka Emila Zoli „Nana” została wydana w 1880 roku, to bezpośrednia inspiracja dla nazwy kolekcji).

 

Nowa propozycja Moroso obejmuje elastyczny modułowy system siedzisk, który można dostosować do różnych sytuacji, dwie różne kolekcje stolików bocznych, z których wszystkie inspirowane są tradycją marokańską.

Mieszkałem w Maroku przez trzy lata i zawsze fascynowały mnie czarno-białe paski djellabas noszone przez mężczyzn w Medynie” – wyjaśnia Kassar. „Dzięki Salonowi Nanà chciałem stworzyć wyjątkową atmosferę, wprowadzić nastrój, który ciągle się zmienia, a nie statyczny.

Moroso: sofy i stoły Nanà

Sofy Nanà łączą hojną sylwetkę, która oferuje wyjątkowy komfort dużych puchowych poduszek z szeroką gamą przyjemnych tkanin, od inspirowanych marokańskimi paskami po oszałamiające opcje podstawowych kolorów z lnu, bawełny lub aksamitu, a także różne nadruki. Sofy Nana są połączone z „Mezze”, niskim tradycyjnym materacem używanym w domach orientalnych, w salonach i siedzeniach typu majlis.

Kolekcję uzupełniają kwadratowe stoliki kawowe Nanà z czarną metaliczną podstawą i blatem, dostępne ze szkła w trzech różnych wykończeniach lub z czarnej marquiny, marmuru carrara lub calacatta.

Sofa Nanà, Moroso, projekt: Annabel Karim Kassar.

Kładąc się na mezze przy filiżance kawy, herbacie ziołowej po południu lub lampce wina po pracy, odczuwam kojące uczucie swobodnej ucieczki i wypełniam swój wolny czas radosnymi przeżyciami bez upodabniania się do dowolnych etykiet – komentuje Annabel Karim Kassar.

Stoliki Not a Harem

Stoliki „Not a Harem” mają czarną metalową podstawę pokrytą blatem z orientalnym motywem inspirowanym mauretańskimi i krucjatowymi kaflami odciśniętymi na płótnie. Stoliki boczne ozdobione są polerowanymi ćwiekami.

 

Stoliki Not a Harem, Moroso, projekt: Annabel Karim Kassar.

Zobacz także:

Moroso serdecznie, szczerze i odważnie

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close
© Copyrights by Point of Design
Close