Search

Pierwszy na świecie Finn Juhl Hotel

hotel

W kręgach meblarskich, od dawna wiadomo, że Japończycy mają słabość do Finna Juhla. W krainie kwitnących wiśni, w Gifu znajduje się między innymi replika prywatnej posiadłości, duńskiego projektanta. Z kolei w Hokkaido, emerytowany profesor Noritsugu Oda jest posiadaczem prawdopodobnie największej kolekcji mebli Juhla, w tym jedynej w swoim rodzaju, prototypowej sofy,  wykonanej z drewna klonowego, dębowego i tekowego, odkupionej od wdowy po Juhlu, w poźnych latach 90-tych.

Finn Juhl Hotel w Hakubie

Teraz nadszedł także czas na powstanie Finn Juhl Hotel- pierwszego takiego miejsca na świecie- w Hakubie, wiosce w Alpach Japońskich, na obrzeżach miasta Nagano. „Jak dla mnie, jest to jedyne miejsce, w którym w takim stopniu można namacalnie doświadczyć talentu Finna Juhla”, mówi Oda, po pierwszej wizycie w hotelu.

Pomysłodawcą hotelu jest firma OneCollection, produkująca oraz sprzedająca meble Juhla (większość z nich produkowana jest w Japonii). Hotel mieści się w starym budynku, który spełniał podobną funkcję prawie 40 lat temu. Budynek został przebudowany, w celu powiększenia pokoi oraz dodania łazienek do każdego z nich.

Każdy z sześciu pokoi (wszystkie nazwane są na cześć dzieł Finna Juhla), a także wszystkie pozostałe przestrzenie wspólne, zostały wyposażone w klasyki duńskiego projektanta. Znajdziemy tam między innymi sofę „Poet”, fotel „Chieftain”, stoły, komody etc. Goście podziwiać mogą takżę jego szkice oraz grafiki ozdabiające ściany hotelu. Całe wnętrze zachowane jest w skandynawskim stylu- białe ściany, parkiet w pasy, podwójne, białe okna.

W hotelu znajdują się także trzy lobby wręcz zapraszające gości, by zanurzyli się w wygodnych sofach i fotelach.

Zobacz także:

Pływający hotel Off Paris Seine

Luxury escapes – eko hotele

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close