Search

Porro 2020 – wszechstronne szafki Offshore

Porro-Offshore_07

Seria wolnostojących szafek Offshore firmy Porro, które zaprojektował Piero Lissoni, składa się z aż sześciu różnych typów. W tej linii znajdziemy więc zarówno niskie, jak i wysokie komody i szafki. Ta wszechstronność i różnorodność z powodzeniem pozwala na zastosowanie kolekcji w jadalni, salonie lub sypialni.

Porro_Offshore_01
© Porro

Kredensy Offshore marki Porro wykonano z drewna jesionowego. Ich specjalna i bardzo precyzyjna konstrukcja składania poszczególnych elementów pod  kątem 45°, sprawia, że rysunek słojów drewna zachowuje ciągłość i jednolitość z każdej strony.

Porro-Offshore_03

Wnętrza mebli wykończone są w drewnie klonowym w jego naturalnym odcieniu. Wybrano go nie bez powodu. Po pierwsze dlatego, że pasuje on świetnie i podkreśla otwarte pory barwionego jesionu. Po drugie, komponuje się idealnie z wykończeniem Carminio, uzyskanym dzięki wieloetapowej, ręcznej obróbce. W jej wyniku tekstura, wcześniej przyciemniona czarnymi tonami, ujawnia na powierzchni fascynujący sposób zabarwienia.

Porro-Offshore_06

Drzwi i szuflady uzupełniono specjalnym wbudowanym uchwytem, ​​tj. wykonanym z całości z metalu otworem w wykończeniu Iron. Na potrzeby tego modelu opracowano także specjalne zawiasy, dzięki czemu idealnie dostosowano je do grubości boku i drzwi szafki. Szuflady wykonano z pokrywanej klonem sklejki brzozowej i wyposażono w prowadnice z pełnym wysuwem. Dbałość o szczegóły charakteryzuje również malowaną podstawę w wykończeniu Iron, analogicznym do wykończenia uchwytów. Jak zwykle Porro nie zostawia nic przypadkowi – dostarczając kwintesencję jakości Made in Italy. Doskonałość projektu, rzemiosła, materiałów i wykonania w jednym dla ponadczasowego, designerskiego mebla.

Porro-Offshore_17

 

Zobacz także:

porro-garderoba-w-stylu-made-in-italy

colore-rosso-czerwienie-porro

luksusowe-wnetrza-wg-piero-lissoniego

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close