Search

Apartament z basenem na dachu

okładka rogério gurgel caio d’alfonso

Architekci Rogério Gurgel i Caio D’Alfonso zmienili wnętrze luksusowego mieszkania w Sao Paulo w stylowy i wygodny apartament z basenem. Wykonany w całości ze szkła, filtruje światło słoneczne, które wpada do wnętrza poniżej tworząc niezwykły efekt.

apartament z basenem na dachu 01
© Fran Parente

Dzięki przebudowie jego mieszkańcy zyskali unikalną pod względem estetyki oraz wygodną przestrzeń dożycia. Staranna selekcja i zestawienia kolorów, materiałów i faktur stanowią bazę dla tego harmonijnego wnętrza, wyróżniającego się ciekawymi wizualnie detalami.

apartament z basenem rogério gurgel caio d’alfonso

Na przykład nowo zaprojektowane stalowe schody płynnie integrują się z blatem kuchennym ze szczotkowanego granitu. Połączenie między tymi dwoma elementami staje się rzeźbiarskim centralnym punktem salonu.

apartament z basenem rogério gurgel caio d’alfonso 01

Z kolei przestrzeń sypialni otacza rytmiczny panel z drewna tauari, nadając jej spójność i wizualnie organizując przestrzeń. Drewniane listwy pięknie kontrastują z cementowymi podłogami i płytami, zapewniając ciepło głównemu wejściu do mieszkania.

apartament z basenem na dachu 11

W głównej sypialni skórzany zagłówek i fotel z zielonego aksamitu, dzięki ciepłym odcieniom zapewniają komfort w całkowicie betonowym otoczeniu.

apartament z basenem na dachu 13

W łazience szary wapienny monolit przypominający spa dopełnia relaksującą, kojącą atmosferę. Salon na pierwszym piętrze, bliżej głównego apartamentu, pełni funkcję dużej sali telewizyjnej z modułową sofą. Tu mieszkańcy wspólnie spędzają czas wolny.

apartament z basenem na dachu 04

To bez wątpienia najciekawsze pomieszczenie, ponieważ apartament z basenem między kondygnacjami to rzadko spotykana ekstrawagancja. Refleksy rzucane przez światło słoneczne załamujące się w wodzie intryguje i wzbudza ciekawość co do górnej kondygnacji. Meble w neutralnych kolorach i dywan w różnych odcieniach zieleni wzmacniają zaskakującą atmosferę panującą pod basenem.

apartament z basenem na dachu 17

Na piętrze wyróżnia się również łazienka z ekstrawaganckim marmurowym blatem z czerwonego rosso lepanto. Wykonano go na zamówienie według projektu architektów.

apartament z basenem na dachu 06

Natomiast na zewnątrz wspaniały krajobraz zaprojektowała Leticia Bonomi, z ogromnym wertykalnym ogrodem tuż przy basenie, a wygodne meble dopełniają przestrzeń. Zewnętrzny blat z brazylijskiego bazaltu służy jako miejsce do gotowania z kilkoma urządzeniami. Dzięki temu dach jest idealną przestrzenią do podziwiania panoramy miasta.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/wnetrza/projekt-apartamentu-z-basenem-i-lasem-w-tle/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/apartament-w-sao-paulo-elegancki-mix-stylow/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/apartament-jardim-guedala-wg-diego-revollo/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close