Search

Cukierkowe wnętrze letniego domu miłośniczki kotów

kcdesign_ cukierkowe wnętrze 05

Trzypoziomowy dom w nadmorskiej miejscowości Zhunan na północnym zachodzie Tajwanu, zaprojektowano w pracowni KC Design Studio. Wakacyjna oaza powstała dla właścicielki trzech kotów. Cukierkowe wnętrze przesyca kolor różowy, tworząc frywolną i jednocześnie niezwykle sensualną scenerię.

kcdesign_ cukierkowe wnętrze 01

Miejsce to dedykowano przyjemności i wygodzie, tak aby mruczeć z zadowolenia mogli tu zarówno ludzie jak i koty. W rzeczywistości na dom składa się z wielu wbudowanych funkcjonalności, kontrastujących materiałów i ścianek działowych z różowego szkła. Cukierkowe wnętrze dodatkowo zdobi kolekcja figurek i prac inspirowanych mangą i kreskówkami. Ten rodzaj wyrafinowania oddaje egzotyczny pociąg do słodyczy, w pełni swojej okazałości.

kcdesign_ cukierkowe wnętrze 04

Na parterze część dzienną i rozrywkową na otwartym planie rozdziela blat śniadaniowy i stół jadalny. Ustawione w linii, tworzą dwuczęściową wyspę kuchenną organizując część wypoczynkową, jadalnię i strefę gotowania. Wyłożony drewnem łuk, ze zwiewną różową zasłoną, sprytnie ukrywa szafki kuchenne z jednej strony i toaletę dla gości z drugiej. Natomiast w części wypoczynkowej dominuje zamszowa sofa w kształcie litery L.

kcdesign_ cukierkowe wnętrze 03

Zastosowanie różowej farby mineralnej do ścian i sufitów nadaje ton kolorystycznej palecie odcieni róży, arbuza i brzoskwini. Uzupełniają je jasne drewniane podłogi, białe lastryko z dużymi różowo-szarymi drobinkami i różowo-złote detale. Cukierkowe wnętrze, za sprawą geometrycznego języka krągłości i łuków, przesyca czysta słodycz. Dodatkowo wzmacnia ją kolekcja różnej wielkości figurek postaci znanych z filmów animowanych. Obok Królika Bugsa, Sponge Boba czy Pięknej i Bestii błyszczy oczywiście Hello Kitty. Ustawiono je w łukowych niszach za stołem jadalnym i na specjalnych podium przy wejściu.

kcdesign_ cukierkowe wnętrze 02

kcdesign_ cukierkowe wnętrze 09

Ptasie mleczko czy cukierkowe wnętrze?

Dominacja różu trwa na piętrze, gdzie główna sypialnia i pokój zabaw dla kotów stanowią wewnętrzne sanktuarium domu. Pomieszczenia przedziela szklana przegroda, dzięki czemu właścicielka może obserwować bawiące się koty z łóżka. Dodatkowo przepuszcza do sypialni naturalne światło wpadające przez duże okna w kociej strefie.

kcdesign_ cukierkowe wnętrze 08

Projektanci kreatywnie podeszli do samego placu zabaw dla mruczących mieszkańców domu. Powstały więc karuzelowe obrotowe spiralne schody z metalu, zawieszone pod sufitem. Koty mogą także wskakiwać na puszystą huśtawkę oraz zestawy stopni i półek umieszczonych wokół przestrzeni. Jedna z nich zamienia się w biurko. Garderobę w sypialni zamyka, od podłogi do sufitu, różowe szkło. Różowo-białą łazienkę wyłożono kafelkami, a od pokoju zabaw oddziela ją przegroda z lastryko i różowego szkła. Dla zwiększenia prywatności można ją przyciemnić.

kcdesign_ cukierkowe wnętrze 11

kcdesign_ cukierkowe wnętrze 14

Górne piętro przynosi chromatyczne wytchnienie od landrynkowej wesołości reszty domu. Wielofunkcyjną przestrzeń wypełniają betonowe powierzchnie, podłogi z ciemnego drewna oraz czarne meble. Meble i naturalne materiały rozprzestrzeniają się aż na taras, zacierając granicę między wnętrzem i okolicą. Jednocześnie odzwierciedlają naturalny krajobraz, który stąd się rozciąga.

kcdesign_ cukierkowe wnętrze 13

 

Zobacz także:

nowe-trendy-we-wnetrzach-2020

kolorowy-apartament-w-tajwanie

naturalne-piekno-przyrody-zaklete-w-betonowym-wnetrzu

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close