Search

Gościnny dom ukryty w balijskiej dżunglii

hideout-horizon-bali-bamboo-studio-wna-gościnny dom 09

Studio WNA zbudowało „kryjówkę” – Hideout Horizon to gościnny dom dla amatorów piękna przyrody indonezyjskiej wyspy Bali. Na przestrzeń pełną niespodzianek składają się trzy poziomy połączone bambusową rampą i drabinami. Obiekt znajduje się w spokojnym otoczeniu pośrodku pola ryżowego. Jednocześnie to najnowszy dodatek do sieci Hideout Network, która zainicjowała swoje istnienie w 2015 roku.

hideout-horizon-bali-bamboo-studio-wna-gościnny dom 01

Zaprojektowany przez studio WNA we współpracy z Hideout Bali, „Hideout Horizon” zanurza gości w wyjątkowej balijskiej naturze. Ozdobiona wybitnym dachem w kształcie skrzydła i dużym zwisem, struktura tworzy jasną otwartą przestrzeń, którą sprytnie podzielono na różne strefy.

hideout-horizon-bali-bamboo-studio-wna-gościnny dom 06

Na dole zlokalizowano więc przytulny salon z wiszącym hamakiem, kuchnię oraz łazienkę. Ta ostatnia obejmuje także prysznic na świeżym powietrzu oraz mały basen wewnątrz i na zewnątrz. Warto nadmienić, iż dzięki naturalnej wentylacji i stabilności bambusa, gościnny dom nie potrzebuje klimatyzacji ani wentylatorów.

hideout-horizon-bali-bamboo-studio-wna-gościnny dom 08

Górne poziomy prowadzą kaskadowo w wyjątkowe miejsca do spania i relaksu dla gości. Duże okrągłe łóżko stoi na platformie niczym gniazdo w środku przestrzeni, z sekretnym obszarem loftu schowanym na najwyższym poziomie bambusowego domu. Budynek całkowicie otwiera się na spokojne otoczenie dżungli. Podgrzewany basen osłania duży dach, co zapewnia bezpieczne i wygodne miejsce do wypoczynku, nawet gdy panuje tropikalna pogoda.

hideout-horizon-bali-bamboo-studio-wna-gościnny dom 10

Przestrzeń została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić rozrywkę podróżnym w każdym wieku. Zamiast schodów przez konstrukcję wije się rampa; tam, gdzie niektórzy wolą chodzić, inni wolą się zjeżdżać. Wisząca siatka nad basenem i bambusowa huśtawka na dole dodają figlarności Hideout Horizon. Ten gościnny dom emanuje kreatywnym, a jednocześnie niesamowicie komfortowym charakterem.

hideout-horizon-bali-bamboo-studio-wna-gościnny dom 02

 

Zobacz także:

dom-przy-plazy-posrod-meksykanskiej-dzungli

rustykalny-styl-w-nowoczesnym-wydaniu

uluwatu-balijski-resort-na-zboczu-skaly

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close