Search

Emilia Petruccelli prezentuje swój dom

Emilia Petruccelli, założycielka i dyrektor EDIT Napoli, debiutuje w tym roku na targach innowacyjnego designu i po raz pierwszy prezentuje swój dom w Rzymie.

Emilia Petrucelli

Magiczna przestrzeń

Dom Emilii Petruccelli mieści się w Quartiere Coppedé, ukrytym skarbie dzielnicy powstałej w latach 20. XX wieku projektu architekta Gino Coppedé. Ta eklektyczna i magiczna przestrzeń prezentuje różne style historyczne, takie jak secesja, barok, ale także motywy średniowieczne czy starożytnej Grecji.

Roman home

Wysycenie sztuką

Dom to mieszanka wykonanych na zamówienie elementów projektowych, które stworzono i zmontowano we współpracy z międzynarodowymi projektantami. Przede wszystkim inspiracją do działań była pasja Emilii do rzemiosła i dziedzictwa.
Wszystko to leży także u podstaw jej pomysłów dla EDIT Napoli. Z tego względu drzwi wejściowe wychodzą na przytulny salon główny, w którym rzymskie światło otula jasną, komfortową przestrzeń. Wykonana na zamówienie balustrada, zaprojektowana przez Maartena Baasa, prowadzi nas na dół do jadalni i ogrodu, do centrum życia rodzinnego.

Roman home

Przestrzeń prezentuje prace projektantów, takich jak Dirk van der Kooij, Reinaldo Sanguino, Andrea Anastasio i Coralla Maiuri. Inne przykuwające uwagę elementy w domu Emilii to stolik kawowy Hagity Pincovici czy rzeźbiona kostka światła autorstwa Mieke Meijer, krzesło Any Kraš i współczesne dzieła sztuki włoskiej.

Roman home

Wszystkie dzieła współczesnych projektantów zostały starannie skomponowane z zaskakującymi dziełami sztuki i nawiązaniami do Neapolu, ojczyzny Emilii. Z tego powodu jej dom reprezentuje wewnętrzną podróż. Od neonu poświęconego Maradonie – niekonwencjonalnego prezentu urodzinowego dla męża – po marmurową graniglię, która definiują podłogę i przywołuje południowe włoskie domy wiejskie.

Roman home

O idei

EDIT Napoli jest syntezą przedsiębiorczości i silnej woli wspierania niezależnych i inspirujących projektantów, jaką wyróżnia się Emilia Petruccelli.

EDIT Napoli odbędzie się w dniach 6 – 9 czerwca 2019 r. W Complesso di San Domenico Maggiore, w samym sercu historycznego centrum Neapolu, i zaprezentuje prace ponad 50 projektantów, producentów i rzemieślników.

 

 
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close