Search

Fitness w Szanghaju | echo rzeki Hunagpu

luxury-outdoor-furniture-armchairs-bar-table-bar-stool-wing-ramon-esteve-acero-vondom-3

Pan Zeng Zicheng to architekt stojący z projektem przestrzennej siłowni o powierzchni 3000 metrów kwadratowych dla Bund Financial Center. Od samego początku projektant miał nadzieję wstrzyknąć tu rytmiczną charakterystykę osadów rzeki Huangpu i ducha jej nurtu. Równocześnie pracował nad pojęciem „siły” wymyślając i wykorzystując kolor oraz formę w projekcie. Zestawił wszystko z minimalistycznym duchem zachodniej sztuki współczesnej. W ten sposób powstała przestrzeń studia fitness epatująca siłą, napięciem i pięknem. Stworzona by pobudzić u ludzi apetyt na zdrowy styl życia.

BFC-Fitness-Bund-Financial-Center-Swimming-Fitness-Club

Przejście w przestrzeń fitness

Na wejściu do klubu fitness w tle dominuje pofalowana ściana. Dzięki projektowi 3D i odpowiedniemu oświetleniu, w liniach wyrażone są ludzkie mięśnie w ruchu. Recepcja z mocno kontrastowymi kolorami wprowadza natomiast miejską nowoczesność.

luxuary-outdoor-furniture-stool-armchair-adan-teresa-sapey-roulette-eero-aarnio-vondom

Nieregularna ściana zieleni przy wejściu do wind rozświetla przestrzeń i sprawia, że ludzi w centrum miasta opanowuje atmosfera spokoju. Jest to punkt, z którego wejdziemy zarówno na siłownię jak i do zatłoczonego BFC. Wobec tego ta przestrzeń jest nie tylko formalnym przejściem, ale także punktem emocjonalnego połączenia. W tym miejscu znajduje się fotel Roulette Eero Aarnio i Adan Stool Teresy Sapey. Dzięki temu sportowcy mogą odpocząć po wysiłku fizycznym lub przygotować się do niego.

BFC-Fitness-Bund-Financial-Center-Swimming-Fitness-Club-3

Basen

Pomiędzy trzecim a czwartym piętrem znajduje się wspaniały basen z widokiem na rzekę i doskonałą lokalizacją między „trzema wspaniałymi artefaktami” Szanghaju. Jest to Międzynarodowe Centrum Finansowe, Jinmao Towerand i Shanghai Global. 25-metrowa tafla szkła od podłogi do sufitu zaciera granice między wnętrzem a światem na zewnątrz. Dzięki temu powstaje spokojna oaza, w której ludzie mogą oddawać się wyciszeniu i własnym emocjom. Ponadto designerskie meble hiszpańskiej firmy Vondom, oferują swoim ekskluzywnym klientom wygodną ciszę. Znalazły się tu więc fotel Faz autorstwa Ramóna Esteve i zestaw wypoczynkowy ze stołem i hookerami Wing firmy A-Cero. To tak naprawdę echo rzeki Huangpu, która nieustannie przepływa za oknem. To także echo historii ewolucji.

luxury-outdoor-furniture-armchairs-bar-table-bar-stool-wing-ramon-esteve-acero-vondom-2

Mieszanka wschodu i zachodu

Czerwony kolor wybrano, aby obudzić zmysły ludzi i pobudzić entuzjazm sportowców. Fitness BFC to designerska siłownia, stworzona z myślą o zdrowym życiu i wyładowaniu stresu po godzinach pracy. Urodzeni na Tajwanie projektanci praktykują sztukę zachodnią, choć równocześnie zakorzenieni są w sercu chińskiej kultury. Ich projekt jest bogaty w oryginalność, co w rezultacie podkreśla architekturę i współczesność. Jest to pionierska technika ekspresji, która pokazuje bogatą fabułę projektu i energiczną witalność. W ten sposób w przestrzeni wyłania się nowa artystyczna koncepcja.

BFC-Fitness-Bund-Financial-Center-Swimming-Fitness-Club-4-1

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close