Search

HOLA Design i nagrodzony apartament Mokotowska Chic

hola design Mokotowska Chic_1

W tym roku polska pracownia HOLA Design, założona przez Monikę i Adama Bronikowskich, otrzymała aż dwie nagrody w konkursie European Property Awards. Pierwszy projekt, który docenili jurorzy, to wnętrza poznańskiego Good Time Day Spa.  Poza nagrodą w nietypowej dla HOLA Design kategorii „Leisure Interior”, pracownia odniosła sukces także w swojej ulubionej konkurencji wnętrz mieszkalnych, czyli „Residential Interior: Apartment”. Tu laureatem zostało wnętrze warszawskiego apartamentu, znajdującego się w zabytkowej kamienicy. To właśnie znakomita lokalizacja oraz artystyczne pasje właścicieli stały się głównymi inspiracjami przy projektowaniu tej przestrzeni.    

hola design Mokotowska Chic_3
Zdjęcia: Yassen Hristov

Luksusowe mieszkanie w centrum stolicy według HOLA Design

Apartament „Mokotowska Chic” o powierzchni 170 m2 znajduje się w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy.

Zaprojektowany przez Mariana Lalewicza a zbudowany w latach 1924-1927 obiekt wpisany jest do krajowego rejestru zabytków. Oznaczato , że ​​wszystkie prace budowlane w nim prowadzone muszą być nadzorowane przez konserwatora zabytków. Było to dla nas wielkie wyzwanie, ponieważ nie mogliśmy przeprowadzić wszystkich zmian, jakie wstępnie planowaliśmy. Na szczęście, mogliśmy nieco zmienić układ wnętrza, by dostosować go do potrzeb nowych właścicieli” – relacjonują Monika i Adam Bronikowscy, współwłaściciele HOLA Design. 

hola design Mokotowska Chic_8

Tematem projektu jest idea „ton w ton”, co skutkuje uzyskaniem harmonijnego wyglądu przestrzeni, bez wprowadzania wielu kontrastów.

Cenimy ponadczasowość – właśnie taki efekt chcieliśmy uzyskać w tym wnętrzu. Bardzo zależało nam na tym, by uniknąć przytłoczenia go nadmierną ilością mebli i dekoracji” – podkreślają Monika i Adam Bronikowscy.

hola design Mokotowska Chic_5

Przedwojenna kamienica

Wszystko, co się w tym apartamencie finalnie znalazło, miało być spójne z estetyką Art Deco. To „złoty środek”, wyznaczony przez architektów i inwestorów pomiędzy stylem klasycznym a nowoczesnym. Powstałe zgodnie z tymi ustaleniami wnętrze idealnie odpowia potrzebom właścicieli. Spodobała im się uzyskana symetria, ściany ozdobione sztukateriami i meble, które mimo postarzania doskonale komponują się z resztą nowoczesnego wystroju. 

hola design Mokotowska Chic_2

Bez wątpienia najciekawszą częścią tego wnętrza jest salon. Jego niepowtarzalny charakter uzyskano dzięki zaakcentowaniu dużych okien, użyciu sztukaterii i wysokich listew przypodłogowych oraz drewnianej podłodze we francuską jodełkę. Jednak prawdziwe ukoronowanie aranżacji stanowią wspaniałe dzieła sztuki, należące do inwestorów.

hola design Mokotowska Chic_6

Wszystkie dodatki i akcesoria dobrano z największą starannością. Tworząc to estetyczne i szlachetne wnętrze, nie zapomniano o wygodzie i funkcjonalności. W apartamencie mieszka czteroosobowa rodzina z dwójką dzieci w wieku jedenastu i trzynastu lat. Dlatego w salonie pojawiły się duże sofy i kominek, tworzące przytulną, domową atmosferę. Za kominkiem wydzielono pomieszczenie na bibliotekę i klasyczne, czarne pianino. Dzięki temu wnętrze pięknie współgra z zewnętrzem, czyli zabytkową kamienicą.

hola design Mokotowska Chic_7

O Hola Design

Pracownia HOLA Design – polska pracownia projektowa, która od lat działa  na rynku krajowym i zagranicznym. Członek i partner licznych międzynarodowych stowarzyszeń branżowych. HOLA Design wielokrotnie odnosiła sukcesy w takich  konkursach. Wśród nich międzynarodowe to Red Dot Design Awards, International Design Awards, European Property Awards, ICONIC AWARDS, A’Design Award and Competition. Dobry Wzór natomiast organizował Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Co ciekawe HOLA Design brała udział w poprzednich edycjach konkursu The International Design & Architecture Award. I jako jedyna wśród polskich pracowni była nominowana zarówno w kategorii wnętrz, jak i produktu. 

hola design Mokotowska Chic_10

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close