Search

Meksykańskie ranczo w nowoczesnym wydaniu

meksykańskie ranczo Fabián M Escalante H 08

Ranczo na meksykańskiej wsi stworzono jako prywatna przestrzeń do spotkań rodzinnych. To dzieło pracowni architektonicznej Fabián M Escalante H. z Guanajuato.

meksykańskie ranczo Fabián M Escalante H 05

Powstało przepojone spokojem miejsce na wypoczynek i miejsce na wszystko. Od małych spotkań po grille i większe przyjęcia dla klienta prywatnego, którego główna siedziba znajduje się w centrum miasta.

meksykańskie ranczo Fabián M Escalante H 03

Ranczo położone w otoczeniu natury, obok zbiornika wodnego Terrace, zapewnienia jego mieszkańcom wytchnienia od zgiełku miasta. To miejsce, w którym można spędzać czas z rodziną w weekendy. Mogą łowić ryby bezpośrednio z tamy, a na okolicznych terenach uprawiać sporty na świeżym powietrzu. W pobliżu jest stajnia z końmi, więc mogą jeździć konno, a woda pozwala się im schłodzić”. – wyjaśnia Escalante

meksykańskie ranczo Fabián M Escalante H 02

Budynek zaprojektowano jako lekki, przezroczysty pawilon o niskiej, liniowej formie. We wnętrzu znajduje się salonik, bar, miejsce do przygotowywania posiłków, grill na świeżym powietrzu oraz miejsce na ognisko.

meksykańskie ranczo Fabián M Escalante H 06

Ogólny kształt i metody konstrukcji czerpią inspirację z lokalnych tradycji. Jednak tu postrzega się je w uproszczony sposób, przenosząc tym samym w XXI wiek.

meksykańskie ranczo Fabián M Escalante H 11

Niewielka młoda pracownia, której zespół składa się z trzech osób, często pracuje nad równowagą architektoniczną między miastem i wsią. Między tym co stworzone przez człowieka i naturą, wnętrzem i tym co na zewnątrz.

meksykańskie ranczo Fabián M Escalante H 10

Wierzę, że wszystkie te zasady są również odzwierciedlone w tym projekcie. Dążymy do minimalnej interwencji, która pozwoli klientowi zamieszkać w naturze. Skoncentrowaliśmy się na krajobrazie otaczającym projekt, aby wzmocnić związek architektury z drzewami i zaporą. Zadbaliśmy o zachowanie wszystkich drzew na działce ”.

meksykańskie ranczo Fabián M Escalante H 04

Konstrukcja wykorzystuje tradycyjne materiały, takie jak drewno i glina. Jednak aby ograniczyć konserwację budynku jego główna część przedstawia również okładzinę stalową. Projekt wykorzystuje również pasywne systemy chłodzenia i zasoby naturalne, takie jak zbieranie wody deszczowej i ścieków do nawadniania ogrodu.

meksykańskie ranczo Fabián M Escalante H 07

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close