Search

Instagramowa aukcja prac szwedzkich artystów

Frida Lundén Mörck, Subversive Softness XVII, 2020 aukcja SYLA 01

Aukcja na Instagramie ma na celu wzmocnić sztokholmską scenę artystyczną. Wymarzony przez Gustava Almeståla i Hedvig Myhrman, S.Y.L.A. oferuje przystępną, uproszczoną koncepcję wspierania lokalnych współczesnych artystów.

Erika Emerén, SLT, 2020 aukcja SYLA
Erika Emerén, SLT, 2020

Ponieważ Covid-19 nadal utrudnia rzeczywistą interakcję ze sztuką, fotograf ze Sztokholmu Gustav Almestål i dyrektor artystyczn Hedvig Myhrman opracowali zręczne rozwiązanie. S.Y.L.A. co oznacza „Support Your Local Artist”. To wyselekcjonowana inicjatywa aukcyjna na Instagramie. Akcja ma na celu zbliżenie „artystów i publiczności”, aby społeczność artystyczna w Sztokholmie nabrała rozpędu.

Jonatan Nilsson, Resin Vase, 2020 aukcja syla
Jonatan Nilsson, Resin Vase, 2020

Do lutego 2021 roku aukcja gromadzi wyselekcjonowane prace w różnych podejściach i materiałach. Rzeźba – we wszystkich swoich wspaniałych formach – to oczywiście powracający temat. Jednak dostępne prace obejmują również ceramikę, malarstwo, tekstylia, pastel, szkło, tworzone zarówno przez wschodzących, jak i uznanych współczesnych artystów.

Sara Lundkvist, Ring i Ring aukcja SYLA
Sara Lundkvist, Ring i Ring

Formuła jest prosta: potencjalni nabywcy mogą przeglądać dostępne prace na stronie S.Y.L.A. Kiedy praca wzbudza ich zainteresowanie, składają ofertę (w euro) za pośrednictwem bezpośredniej wiadomości na Instagramie. Na godzinę przed zakończeniem aukcji określonego dzieła zainteresowanych oferentów łączy się w konwersację. Ten, kto zaoferuje najwyższą cenę, staje się dumnym nowym właścicielem.

Carola Grahn, Polnarnatt, 2020 aukcja syla
Carola Grahn, Polnarnatt, 2020

Aukcja różnorodności

Wiele prac ma wspólne wątki, od odniesień, przez kluczowe tematy w historii sztuki po dziedzictwo kulturowe artystów, a także trwającą pandemię. W Polnarnatt (2020) artystka z Laponii Carola Grahn łączy skórę renifera, nić ze ścięgien i wełnianą tkaninę. Materiały te wykorzystuje się w duodji, tradycyjnym rzemiośle Samów. Jednak Grahn łączy je w sposób przypominający minimalistyczne malarstwo abstrakcyjne.

Siri Carlén, Still Life, 2018
Siri Carlén, Still Life, 2018

Na kolorowym pastelowym rysunku Siri Carlén Martwa natura (2018) przedmioty codziennego użytku noszą ślady ludzkiej dłoni. Nie brakuje tu także jej folklorystycznych inspiracji. Yngvild Saeter urzeczywistnia swoje wizje podczas nieudanej operacji mózgu, w inspirowanym szamańskim rowerem Aragorn Light (2020) z wyrastającymi z niego porożami.

Yngvild Saeter, Aragorn Light, 2020
Yngvild Saeter, Aragorn Light, 2020

S.Y.L.A. jest zarówno aktualnym przypomnieniem o krytycznym wsparciu potrzebnym artystom w czasach wspólnego kryzysu, jak i sprytnym rozwiązaniem docenienia sztuki w naszej bieżącej wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close