Search

Marchesi | Słodkości z Mediolanu w Londynie

Marchesi Londyn

Tradycja Marchesi

Marchesi – historyczna mediolańska pasticceria – otwiera swoją pierwszą międzynarodową lokalizację przy londyńskiej Mount Street.

Marchesi Mediolan
Marchesi Mediolan

Najbardziej znaną kawiarnię i cukiernię w Mediolanie założono w 1824 roku w eleganckiej dzielnicy Magenta. Dokładniej przy Via Santa Maria alla Porta, w budynku z 1770 roku. W 2014 roku Grupa Prada przejęła miejsce i w kolejnych latach otwierała w Mediolanie następne lokalizacje. W kolejnym roku inaugurowano więc miejsce przy Via Montenapoleone. Trzeci lokal otwarto w Galerii Vittorio Emanuele II w 2016 roku. Został wciśnięty między salon Prady i przestrzeń wystawową Fondazione Prada – Osservatorio.

Mayfair w Londynie

Przy Mount Street powierzchnię wyposażono w elementy z drewna wiśniowego i wykończenia opracowane przez Pradę do wcześniejszych inwestycji. Nawiązują one luźno do wnętrz oryginalnego lokalu. Miejsce koresponduje z sąsiadującym Allens of Mayfair, historycznym sklepem rzeźnickim. Interes prowadzono tu nieprzerwanie od 1880 o 2015 roku. Dowodzą tego dekoracyjne kafelki na ścianach, haki z kutego żelaza i czarno-żółte podłogi ze sieneńskiego marmuru.

Wszędzie w Marchesi zamówiemy tę samą kawę, 100-procentową wyraźnie paloną arabikę. Serwowana jest zawsze w tych samych niskich i szerokich porcelanowych miseczkach, wykonanych przez Rosenthala. Możesz również znaleźć te same trójkątne kanapki tramezzini lub brioche wypełniony bresaolą i rukolą. Wśród słodkości króluje Panettone, a podczas Wielkanocy – Colomba, ale kusi także mnóstwo słodkich przysmaków i czekoladek w bardzo kuszących pastelowych opakowaniach.

Marchesi Londyn
Marchesi Londyn

Podobnie jak w Mediolanie, na przy wejściu można złożyć zamówienie przy barze i zjeść na stojąco lub przy jednym z czterech marmurowych stolików. W salonie z tyłu, także czeka kelner oraz sześć stolików zdolnych pomieścić dodatkowe 18 osób. Na tym nie koniec podobieństw – co prawda woda w Londynie różni się od tej z Mediolanu, ale kawa smakuje niemal identycznie. Wypieki są przygotowywane we Włoszech i wypiekane w angielskiej stolicy. Znaczące różnice są jednak w cenach i na przykład kawa w Mayfair jest kilkukrotnie droższa od mediolańskiej. Nie zmienia to faktu, że miejsce bez wątpienia wzbogaciło okolicę Mount Street.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close