Search

Citterio w Miami | apartamentowiec Arte

Arte by Antonio Citterio | Miami USA 01

W pierwszym zaprojektowanym przez siebie budynku w USA, Antonio Citterio i Patricia Viel nawiązują do złotej ery Miami Beach, czyli lat 30. XX wieku. Imponujący nowy budynek Arte w Miami przenosi styl i finezję włoskiego architekta na amerykański rynek luksusowych mieszkań.

Arte by Antonio Citterio | Miami USA 02

Biuro włoskich architektów Antonio Citterio i Patricii Viel otworzyło drzwi do Arte, pierwszego budynku w USA, zlokalizowanego w atrakcyjnej okolicy nieopodal oceanu. 12-piętrowy apartamentowiec w kształcie abstrakcyjnej pagody obejmuje 16 mieszkań. Inspirację dla majestatycznego, pokrytego obszernymi tarasami budynku, stanowiło dziedzictwo architektoniczne Miami Beach z lat 30. XX wieku. Odnoszą się do niego nie tylko tarasy, ale także przesuwane szklane drzwi i rzymski trawertyn. Uderzającą fasadę definiuje siatkowy system okienny Schuco z brązu. Citterio zaprojektował ten charakterystyczny  element we współpracy z architektem z Miami Kobi Karpem.

Arte by Antonio Citterio | Miami USA 03

Budynek Antonio Citterio Arte

Chociaż jest to jego pierwszy projekt mieszkaniowy, Citterio odniósł wrażenie luksusu Arte do designu widocznego w hotelach jego autorstwa. Mowa tu o Bulgari w Londynie, Dubaju, Mediolanie i na Bali oraz w Mandarin Oriental w Mediolanie. Architekt wybrał wykończenia materiału wraz z projektantem wnętrz Wadem Hallockiem.

Arte by Antonio Citterio | Miami USA 04
Arte by Antonio Citterio | Miami USA 04

Hallock obsługuje wielu najbogatszych i najsławniejszych Amerykanów, wśród których można wymienić Matthew McConaughey. Duet projektantów wybrał trawertyn rzymski, brąz, dąb Cenere i szlifowany marmur Byron. Następnie Hallock i jego zespół z Hallock Design wyposażyli pierwszy trzypokojowy apartament o powierzchni 4.302 m2. Uzupełnili go o brazylijskie elementy wystroju i neutralną paletę kolorów.

Arte_by_Antonio_Citterio | Miami USA 05

Z wielkiego tarasu roztacza się widok na krajobraz autorstwa Enzo Enei, który stanowi otoczenie Arte. Powstała tu warstwa zieleni, basen i palmy, które znalazły się tuż przed plażą i oceanem. Arte oferuje również mieszkańcom kryty basen, kort tenisowy na dachu i centrum fitness. Pomyślano także o dodatkowych udogodnieniach, takich jak salon rezydenta i kuchnia gastronomiczna.

Arte_by_Antonio_Citterio | Miami USA 06

 

Przeczytaj także:

https://pointofdesign.pl/design/sypialnia-marzen-wedlug-antonio-citterio/

https://pointofdesign.pl/architektura/londynski-luksus-bulgari-wedlug-antonio-citterio/

https://pointofdesign.pl/rekomendowane/get-inspired/brazylijski-design/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close