Search

Nadmorska rezydencja pod Rio de Janeiro

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 03

Nowoczesne egzotyczne wnętrza to specjalność brazylijskiego biuroa architektonicznego z siedzibą w Rio de Janeiro – Jacobsen Arquitetura. Natomiast nadmorska rezydencja NB to pierwszy projekt renowacji domu znajdującego się w kondominium Frade w Angra dos Reis.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 02

Jednak wcześniej biuro ukończyło inny projekt w okolicy – Hotel Fasano. Z kolei w przyszłym roku powstanie tu, przy udziale Jacobsen Arquitetura, 85 mieszkań podzielonych na 3 zespoły architektoniczne.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 08

Rajska plaża

Uprzywilejowana lokalizacja projektu dotyczy plaży w miejscowości uchodzącej za najbardziej elitarny kurort na brazylijskim wybrzeżu. W kontekście niezwykłego piękna przyrody, główną przesłankę przy pracy nad projektem stanowiła integracja budynku z krajobrazem.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 01

Nadmorska rezydencja z jednej strony otwiera się na morze. Natomiast z drugiej kieruje się na lokalną drogę dojazdową. Fasada od strony wąskiej uliczki, pozwala stopniowo ujawniać bryłę domu.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 10

W związku z tym wielkość elewacji od strony morza może działać jako dość zaskakujący element.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 19

Nadmorska rezydencja w nowej szacie

Zmiany dokonane przez architektów podyktowały lokalne ograniczenia. W rezultacie powstały zabudowane obszary na drugim piętrze.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 04

Kolejna zmiana dotyczyła podłogi wejściowej na elewacji zwróconej w stronę morza. Lekko ją podniesiono, dzięki czemu poprawiono widok z rezydencji i zabezpieczono przed wszelkimi wahaniami poziomu morza.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 07

Aby nadać budynkowi zwinności, architekci zastosowali metalową konstrukcję. Ta, pomimo o smukłych proporcji, potrafi wytrzymać duże napięcia.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 18

Następna nowa funkcjonalność to przedłużenie dużych okapów i balkonów, tak aby mogły chronić od słońca całe piętro. Z kolei parter pomyślano jako przestrzeń otwartą i zintegrowaną.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 11

Aby podkreślić ten charakter, zaproponowano przedłużenie tarasu przy basenie od strony morza. W ten sposób obszar sugeruje poczucie przestronności i integracji z naturą.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 05

Na życzenie klienta zaakcentowano przestrzeń wejściową, proponując rodzaj przejścia między wnętrzem a zewnętrzem. Pomysł oparto na wykorzystaniu naturalnego światła kontrolowanego przez wyrazistą drewnianą pergolę.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 12

Kompozycja otoczenia dotyczyła również stworzenie ogrodów i dużego lustra wody. To ten zbiornik przecina wnętrza pomieszczeń i łączy środowiska.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 15

Natomiast sypialnie dla rodziny ulokowano na drugim piętrze. Prowadzi do nich podwójny hol, umożliwiając komunikację między przestrzenią prywatną i społeczną.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 16

Na dachu głównego budynku dodano bryłę, która skupia programy rekreacyjne rezydencji. W tym miejscu znajduje się siłownia, gabinet masażu, łaźnia parowa oraz strefa z podwieszanym tarasem.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 09

Jeśli chodzi o materiały, nadmorska rezydencja to panele i sufit z drewna Freijó, podłogi z ceramiki i zewnętrzna elewacja z drewna karbonizowanego.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 06

Użycie tej tradycyjnej, pochodzącej z Japonii techniki umożliwia włączenie rzemieślniczego sposobu produkcji, jednocześnie zapewniając współczesność estetycznemu językowi projektu.

Jacobsen arquitetura nadmorska rezydencja angra dos reis 13

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/architektura/dom-na-plazy-w-wykonaniu-studio-mk27/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/letni-dom-na-klifie-los-vilos-w-chile/

https://pointofdesign.pl/architektura/cobogo-house-brazylijskie-tradycje-architektoniczne/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close