Search

Arketipo – nowości 2021 – dążenie do perfekcji

Stoliki Rumours, Arketipo, projekt Mauro Liparini_pointofdesignpl

Młoda florencka marka Arketipo za każdym razem zachwyca perfekcją i pomysłowością swoich produktów, zaprojektowanych do miejskich wnętrz, pełnych charakteru i witalności.

Cierpimy na zaburzenie kompulsywnej perfekcji. Kultura, która znajduje odzwierciedlenie w naszej naturze, naszej pasji, naszej tożsamości pomogła nam stworzyć wyrafinowaną, wysokiej jakości i pięknie wykonaną kolekcję wyposażenia domu. Ale nie zostało to zrobione w pojedynkę. Można to osiągnąć tylko wtedy, gdy spotykają się ludzie – nie idee, maszyny ani slogany.

Arketipo team.

The keyword for me is vitality. – Mauro Liparini

Avalon – stół jak tafla wody

Technologia i sztuka łączą się płynnie, tworząc efektowny projekt Avalon. Potężne żelazne płyty zostały obrysowane za pomocą segmentowanej geometrii płaszczyzny, o wklęsłych i wypukłych krzywoliniowych formach oraz sekwencji śmiałych gestów wzorowanych na jaskółczym ogonie, które określają podstawę stołu. To doskonały przykład minimalistycznej konstrukcji wzmocnionej mocą materiałów – autentycznością naturalnego żelaza i pierwotną ekspresją szklanego blatu. Surowy formalizm Avalon skontrastowany jest z dynamizmem bazy, a szklana powierzchnia dysku, naśladując lustrzany, miękko falujący basen, przenosi nas w pozaziemski pejzaż snu. Ostatni i największy album Roxy Music, Avalon, jest probierzem lat 80-tych. Mimo, że stół o tej samej nazwie wyraża charakterystyczną dla lat 80. odwagę, przemawia również do bardziej starożytnego folkloru i mitów – legendarnej wyspy Avalon, gdzie wykuto legendarny miecz króla Artura, Excalibur – w szczególności przez niebieskie wykończenie blatu. Pod nieziemskim krążkiem Avalon z odprężonego szkła potężna metalowa podstawa wije się niczym przypływ z elegancją i rozmachem.

Stół Avalon, Arketipo, projekt: Mauro Liparini, polski dealer: Italmeble

Rumours – o tym będzie głośno

Rekordowa kolekcja piosenek, łamiący konwencje zestaw mebli – łączy je intrygująca nazwa i inspirujące zaangażowanie w indywidualną ekspresję. Materiał jest wyraźnym bohaterem stołów okolicznościowych Rumours, w których blaty są wykonane z marmuru. Ten niezwykły kamień – jednocześnie żywiołowy, cenny, eklektyczny i ujmująco teatralny – wymaga największej dyskrecji w zakresie projektowania. W każdym kawałku trzy metalowe ostrza opasują górę i przecinają ją czystymi, precyzyjnymi cięciami, które przerywają różnorodne marmurowe żyłkowanie zaokrąglonej powierzchni, dając urzekające kontrasty między liniami i obszarami, wyraźne i dorozumiane, które są organiczne i naturalne oraz te, które są racjonalne i geometryczne. Plotki odwołują się do tych pomysłowo przemyślanych kontrastów, prezentując się jednocześnie jako wyrafinowany mebel i olśniewająca perełka zachwycającej skali. Oto ta „krystaliczna wizja”, o której śpiewał Stevie Nicks w ponadczasowym „Dreams” Fleetwood Mac. Współgranie subtelnych linii graficznych na powierzchniach i odważnych, solidnych płyt tworzy zupełnie nowy i nieoczekiwany leksykon wyrafinowanego projektu dla tych jedynych w swoim rodzaju dzieł.

Stoliki Rumours, marka Arketipo, projekt: Mauro Liparini,polski dealer: Italmeble

Joystick – zabawa w dining wg Arketipo

Dzięki beztroskiej nazwie, która z jednej perspektywy przywodzi na myśl konsolę do gier wideo, a z drugiej kolumnę kontrolną pilota samolotu, stoły Joystick są dziełem zarówno żartobliwego, a nawet psotnego ducha, jak i absolutnej precyzji. Imponująca gęstość metalowej płyty to zniewalający motyw Joysticka, który zapewnia potężne wrażenie dzięki bezpośredniemu, wyrazistemu projektowi: dwa dyski nierozerwalnie połączone zakrzywioną płaszczyzną pionową. Przyciągające wzrok kształty to realizacja czystego materiału w archetypowej minimalistycznej koncepcji. Rzeźbiarski obiekt, betonowy i bogaty w swoje wyprofilowanie, odnajduje w swojej wypolerowanej, wdzięcznej grubości kultywowany styl, który rezonuje ze szczerością jego czystych, szarych powierzchni metalowych. Idealny stolik okolicznościowy do szerokiej gamy sof, foteli i łóżek, Joystick znajdzie swoje miejsce w niemal każdym pomieszczeniu w domu. Dostępny w różnych lakierowanych kolorach, przywołuje ducha postindustrialnej odnowy, tworząc artystyczną syntezę między arte povera a wymagającą estetyką zbudowaną na podstawowych zasadach, która z wdziękiem łączy formę, materiał i funkcję.

Close to me – w objęciach sofy od Arketipo

Czasami najlepszą rzeczą na świecie, taką, której najbardziej potrzebujemy, jest ciepły uścisk. „Close to me” The Cure dotyczy jednego z tych czasów, a sofa Close to Me dotyczy tego uścisku. Dzięki intrygującej estetyce i mocnemu, ale ciepłemu charakterowi Close to Me zapewnia niepowtarzalne poczucie gościnności. Wolumetryczna konstrukcja wyraża się w miękkich, falujących poduszkach o żywej, „shabby-chic” elegancji, która jest nieskończenie przyjazna. To eleganckie i dystyngowane połączenie formy i komfortu odnajduje idealną harmonię pomiędzy tradycyjną, ręcznie robioną precyzją, a stylem XXI wieku. Przejrzystość formalna i drobiazgowa troska to twórcze podpisy Close to Me. Eliptyczne nóżki sofy pełnią nie tylko swoją naturalną funkcję, ale są również wyjątkowo wyrazistymi detalami rzeźbiarskimi. Otaczający pasek zapewnia wizualne i fizyczne objęcie, które łączy miękkie poduszki oparcia i podłokietników w intymnym geście. Starannie dopracowane skórzane paski i metalowe klamry pasa uosabiają jakość ekskluzywnych wykończeń, które podkreślają urok kolekcji.

Sofa Close to me, marka Arketipo, projekt: Mauro Liparini,polski dealer: Italmeble

That’s life – sofa o jazzowym charakterze

Dzięki wysokim poduszkom, wygiętym podłokietnikom i głębokiej pozycji siedzącej, That’s Life przywodzi na myśl nowoczesny salon jazzowy, w którym można łatwo wymienić spojrzenia z członkiem zespołu Mad Men. Autonomiczne platformy, zarówno miękkie, jak i sztywne, łączą się w kompozycje, które można rozbudowywać w praktycznie dowolnym kierunku, aby sprostać różnorodnym potrzebom domowej aranżacji. Ręcznie wykonane elementy łączą różne rodzaje drewna z marmurem w pomysłowych zestawieniach. Mogą być łączone z elementami tapicerowanymi na różne sposoby, inspirują do swobodnej zabawy architektonicznej, która tylko wzmacnia efekt artykułowanej liniowości. Delikatne kształty podłokietników i oparć rozszerzają się lekko w kierunku zewnętrznych krawędzi, jakby zapraszając do rozgoszczenia się na sofie. Czysty, esencjonalny projekt That’s Life, skomponowany z geometrycznym rygorem, jest natychmiast wyczuwalny, a jego żywe, warstwowe linie mają swój własny dramatyczny urok. Nieśmiertelny „That’s Life” Franka Sinatry wzywa nas wszystkich, którzy kiedykolwiek zostali powaleni, abyśmy podnieśli się „i wrócili do wyścigu”.

Sofa That’s life, marka Arketipo, projekt: Mauro Liparin,polski dealer: Italmeble

We create not only products, but a new lifestyle. – Gino Carollo

Milestone – niedoskonała perfekcja od Arketipo

Łatwo dać się ponieść perfekcji. Najbardziej liniowe formy, najdelikatniejszy z miękkich materiałów, najdoskonalsze koło i tak dalej. Ale w Arketipo jesteśmy dumni z niedoskonałości, czasami staramy się stworzyć coś… doskonałego. Niektóre z naszych najbardziej kultowych projektów to niedoskonałości. Milestone broni tego za pomocą połamanego marmuru Gino Carollo. Tam, gdzie inni starają się uzyskać najbardziej płaską powierzchnię, Gino zajął się łamaniem marmuru, aby stworzyć nowy projekt, niedoskonałość dla perfekcji. Oda do kanciastego projektu wykonanego przez łamanie, a nie cięcie. Jesteśmy mistrzami wszystkich naszych projektów; nie inaczej jest z Milestone.

Stolik Milestone, marka Arketipo, projekt: Gino Carollo,polski dealer: Italmeble

Brooklyn – komoda o wielu twarzach

Miasto jest tyglem idei, kultur, ludzi i tożsamości. Jak możesz przekuć to w coś, co wszyscy możemy przenieść do naszego życia, do naszych własnych sytuacji życiowych? Gino Carollo przedstawia odpowiedź na to pytanie. Z ramą z drewna eukaliptusowego i zebrano, segmentem z przydymionego szkła i marmurowym blatem, Brooklyn ma wiele do zaoferowania w jednym pięknie zaprojektowanym produkcie; nie za bardzo różni się od miejsca, do którego nawiązuje; jest po prostu wielowymiarowy. Nawet wychowany w Nowym Jorku Anthony Bourdain, żartował: „Nigdy tak naprawdę go nie poznałem”.

Komoda Brooklyn, marka Arketipo, projekt: Gino Carollo,polski dealer: Italmeble

Attention to detail is a principle to our core! – Giuseppe Viganò

Roxanne – gracja w interpretacji Arketipo

Gdybyś miał wziąć punkowego perkusistę, nauczyciela angielskiego i gitarzystę jazzowego i założyć zespół, byłoby to The Police. Jeśli miałbyś wziąć modułową konstrukcję, mistrzowską strukturę mikową i mieć szklane lub drewniane półki, byłby to projekt Giuseppe Viganò. Podczas gdy pierwsze skłoniłoby Cię do myślenia o piosence, drugie sprawiłoby, że zwróciłeś uwagę na wszystkie drobne szczegóły, które składają się na stworzenie czegoś tak wyjątkowego do przestrzeni życiowej. Kompozycja, równowaga, uderzające zestawienie materiałów i gracji. W Roxanne, chodzi o połączenie rzeczy, których nigdy nie podejrzewałbyś, że będą hitem.

Regał Roxanne, marka Arketipo, projekt: Giuseppe Viganò,polski dealer: Italmeble

Produkty marki Arketipo dostępne są w salonach Italmeble.

Zobacz także:

Florencja miasto artystów | Arketipo Firenze

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close
© Copyrights by Point of Design
Close