Search

Armani Casa ma już 20 lat

Armani_Casa_Interior-Design-Service

Minęły dokładnie dwie dekady, odkąd Giorgio Armani przedstawił swoją markę Armani Casa, wprowadzając swoje geometryczne linie i uderzające proporcje do wnętrza. Oprócz szerokiej gamy mebli, wneytrzarska marka współpracowała z wiodącymi w branży partnerami. Wraz z Dada (część Molteni Group) kooperowała w zakresie kuchni, a z marką Roca w zakresie wyposażenia łazienek. Jeśli chodzi o tekstylia partnerem Armani Casa był Rubelli, a okładziny ścienne powstawały razem z Jannelli & Volpi. Posiada również własne studio projektowania wnętrz, odpowiedzialne za hotele marki Armani i luksusowe rezydencje.

giorgio armani
Giorgio Armani

Z powodzeniem i niezależnie rozszerzyłem działalność na sektory wykraczające poza modę, aby zaoferować moją wszechstronną filozofię stylu życia. Mogę powiedzieć, że to ogromne osiągnięcie ”- opowiada Giorgio Armani ze słuszną duma w głosie.

Armani Casa’s RIESLING Bar Cabinet
Szafka barowa Riesling | Armani Casa

Mimo to, pamiętając o obecnym klimacie, zrezygnował ze zwykłej jubileuszowej fanfary. Zamiast tego postanowił uczcić ten moment eleganckim niedopowiedzeniem, zlecając redakcyjną kampanię „Living with Armani Casa”.

living with armani casa 06

Living with Armani Casa

Obrazy wyreżyserował współredaktor Wallpaper*-  Nick Vinson i sfotografował Beppe Brancato. Sama kampania natomiast przedstawia dom pary długoletnich klientów Armani Casa. Przestrzeń to harmonijne połączenie starego i nowego – tradycyjne boazerie i marmurowe podłogi, równoważy współczesne wzornictwo i sztuka z połowy wieku. Odzwierciedla to przemyślaną kumulację rzeczy na przestrzeni lat, a nie jednorazowe, ambitne zakupy.

living with armani casa 01

Z równą starannością dobrano wyposażenie, stanowiąc unikatowe zestawienie wyjątkowych elementów. Od pary foteli z lat 40. z drewna i rafii, autorstwa włoskich architektów Rationalist – Mario Asnago i Claudio Vendera, po delikatny dywan z 2019 roku, autorstwa libańskiego duetu projektowego David / Nicolas. Podobnie dzieła sztuki sugerują różnorodne inspiracje twórcze: japoński sitodruk, litografia baskijskiego rzeźbiarza Eduardo Chillidy, para małych obrazów olejnych współczesnego brytyjskiego artysty Tobita Roche’a. To eklektyczne tło podkreśla wszechstronność mebli sygnowanych przez Armaniego.

living with armani casa 02

Pomimo globalnego spowolnienia gospodarczego marka wciąż się rozwija. W marcu rozpoczęto budowę wieżowca Residences by Armani Casa w Miami, współpracę z nieżyjącym już architektem César Pelli i największy jak dotąd projekt marki. Kolekcja 2020 miała zostać zaprezentowana podczas Salone del Mobile, ale przełożono ją na wrzesień. To hołd dla sztuki abstrakcyjnej początku XX wieku, podkreśla jednocześnie odzyskane materiały – drewno i kamień na meble, tkaniny na akcesoria.

living with armani casa 03

W 2023 roku planowana jest modernizacja flagowego salonu przy Madison Avenue na Manhattanie wraz z 19 apartamentami powyżej. Tu także znajdzie miejsce oferta modowa marki.

living with armani casa 04

Wsparcie publiczności i informacje zwrotne na wczesnych i najbardziej dramatycznych etapach obecnego kryzysu napawają mnie dumą. Pokazują solidną relację budowaną na przestrzeni lat”

living with armani casa 05

 

Zobacz także:

armani-casa-na-amerykanskim-wybrzezu

showroom-designu-2020-przewodnik-point-of-design

modne-meble-ubranie-dla-domu

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close