Search

Wirtualna wizyta w nowym showroomie Molteni & C

molteni 2020 wirtualny spacer po showroomie 02

Molteni & C prezentuje nowy wygląd swojego salonu Giussano za pośrednictwem wirtualnego portalu, który pozwala odwiedzającym zapoznać się z przestrzenią i kolekcją. Showroom zaprojektował dyrektor kreatywny firmy – Vincent van Duysen, a jego zadanie polegało na wyobrażeniu sobie wielofunkcyjnej przestrzeni. Wirtualna wizyta pozwala więc na przyjrzenie się środowisku domowemu w kontekście ponadczasowego designu marki.

Życie codzienne popycha nas do postrzegania przestrzeni również w sposób wirtualny. Marzymy i wyobrażamy sobie przekraczanie dwóch światów ” – komentuje Van Duysen

molteni 2020 wirtualny spacer po showroomie 01

Myśleliśmy o stworzeniu domu, z wszystkimi przestrzeniami, takimi jak kuchnia, salon i sypialnia, w taki sam sposób, w jaki projektujemy domy prywatne. Głównym tematem było przejście między jednym pokojem a drugim. Podobnie jak w mediolańskich pałacach, podkreśliliśmy drzwi jako portale między pokojami, pracując z metalowymi wykończeniami i stonowanym i eleganckim designem. ”

Jak wyjaśnia architekt, inspiracją dla projektu były jego liczne rozmowy z rodziną Molteni oraz chęć otwarcia się na nowe horyzonty i rynki. Jednocześnie mocno przyglądał się różnym kulturom świata.

molteni 2020 wirtualny spacer po showroomie 03

Prawdziwy dom Molteni & C w wirtualnej przestrzeni

Pracowaliśmy nad przestrzenną hierarchią środowisk, z elementami architektonicznymi, takimi jak kolumny lub kominki, schody i podwójne wysokości. Dzięki nim pragnęliśmy wzbogacić wrażenia wizualne i sensoryczne”

molteni 2020 wirtualny spacer po showroomie 04

Jednym z kluczowych elementów, które odnajdujemy w tej przestrzeni, jest regał Van Duysena – Hector.

(…) to zdecydowanie bohater, wszechstronny system o nieskończonej liczbie konfiguracji. Zaprojektowany jako ścianka działowa lub do montażu na ścianie, aby stać się integralną częścią nowych środowisk.”

molteni 2020 wirtualny spacer po showroomie 06

Przestrzeń obejmuje również nowy stół Half a Square zaprojektowany przez Michaela Anastassiadesa. Charakteryzuje się on minimalistycznym designem opartym na trójkątnym kształcie, który stanowi strukturę mebla.

dla mnie ważne jest, aby wejść i poczuć się natychmiast w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni. To stąd zaczynasz wchłaniać duszę i dom Molteni.”

molteni 2020 wirtualny spacer po showroomie 07

Podobnie jak w przypadku osobistych odwiedzin, wciągająca wirtualna wycieczka (dostępna za pośrednictwem molteniexperience.com) dyskretnie prowadzi odwiedzających przez salon. Umożliwia im swobodne zwiedzanie jego pomieszczeń lub przeprowadza przez plan piętra. W ten sposób replikuje doświadczenie poruszania się po przestrzeni osobiście i pozwala na zrozumienie jej kontekstu.

molteni 2020 wirtualny spacer po showroomie 05

Kliknięcie na zawartość pomieszczeń otwiera szczegółowy przewodnik, zawierający dokładne informacje o każdym elemencie z informacjami o projekcie. Wirtualny salon opracowano na subtelnej granicy między doświadczeniem a informacją. Stał się więc nie tylko ucieczką w świat Molteni, ale także praktycznym narzędziem do odkrywania kolekcji mebli Molteni i kuchni Dada.

molteni 2020 wirtualny spacer po showroomie 08

Doświadczenie globalnej pandemii i pracy w izolacji wpłynęło na projekt Van Duysena, a także na dwupłaszczyznową realizację przestrzeni.

To był moment refleksji i introspekcji, podczas którego zastanawialiśmy się nad istotą designu. Nad kwestią dobrego samopoczucia, zrównoważonego rozwoju oraz piękna wewnętrznego spokoju”.

molteni 2020 wirtualny spacer po showroomie 09

 

Zobacz także:

van-duysen-dla-molteni-nuova-collezione-2020

angelo-molteni-obsesja-na-punkcie-jakosci

projekt-wnetrza-w-stylu-belgijskim

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close