Search

Gaggenau – od iskry do pary

Historia Gaggenau sięga 1683 roku. W 2022 ta luksusowa marka dostarcza liczne rozwiązania dla prywatnych szefów kuchni w duchu wspierania pasjonatów i pielęgnowania ich umiejętności.

 

Kamień szamotowy do pieczenia z naturalnej gliny, stworzony przez Gaggenau.

Gaggenau – marka od wieków

Historia marki Gaggenau rozpoczęła się u podnóża Schwarzwaldu. Teren ten zamieszkiwali ubodzy rolnicy, którzy przez pokolenia z trudem wiązali koniec z końcem. Władca tych ziem, margrabia Ludwik Wilhelm Badeński, postanowił rozwiązać problem biedy mieszkańców. W 1683 r. założył hutę w Rotenfels oraz młotownię i kuźnię wytwarzającą gwoździe w Gaggenau. Przez lata marka doskonaliła sztukę rzemiosła i jako pierwsza wprowadziła na rynek urządzenia AGD do zabudowy, w tym piekarnik parowy z przeznaczeniem dla domu. Otworzyła amatorom kuchni drogę do odkrywania różnych metod kulinarnych: sous-vide, gotowania na parze, duszenia, pieczenia, grillowania i zapiekania – znanych dotąd jedynie profesjonalnym mistrzom kulinarnym.

 

Kuchnia wg Gaggenau.

Piekarnik – niezawodny i piękny

Obecnie piekarniki parowe z funkcją pieczenia wspomagają dzisiejszych domowych szefów kuchni dzięki programom automatycznym, wyjątkowo dokładnej regulacji temperatury i automatycznemu systemowi czyszczenia. Każdy piekarnik z serii 400 z powodzeniem spełni oczekiwania najbardziej wymagających szefów kuchni, gwarantując profesjonalne rezultaty przy każdym użyciu. Wyróżniające się pokrętła ze stali nierdzewnej umożliwiają intuicyjne sterowanie wyświetlaczem TFT. Termosonda mierzy temperaturę wnętrza potrawy z dokładnością do jednego stopnia, a platforma Home Connect umożliwia wygodne, zdalne sterowanie i monitorowanie pracy.

Kto wie, co przyniesie kolejnych 20, 50 czy 335 lat. Jak będzie wyglądała sztuka kulinarna? Czym będzie luksus? Być może posiadanie pięknych rzeczy będzie sprawiać mniejszą przyjemność niż dzielenie się określoną filozofią, zgodnie z którą jeśli kuchnia jest sercem domu, to Gaggenau jest jej duszą.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close