Search

Klasyki designu i nowości w ogrodzie

KNOLL_Adjustable Chaise-Saarinen_Side_Table_Outdoor

Portfolio marki Knoll obfituje w znakomite klasyki designu dwudziestego wieku. Niektóre dostępne są również w wersjach ogrodowych. Natomiast Kartell stawia na modele, które odzwierciedlają innowacyjne podejście do klasycznych tematów. Jest jeszcze najświeższa nowość od Flos, który jak zwykle porusza się we własnej dialektyce, tworząc klasyki przyszłości.

KNOLL_Washington-Skeleton-Saarinen_Outdoor_Dining_Table klasyki designu
Knoll | Washington Skeleton & Saarinen Outdoor Dining Table

Kultowy stół i stoliki kawowe Tulip projektu Eero Saarinena z blatami z barwionego szkła to świetne rozwiązanie na stylowy taras. Prawdziwa ikona to także pochodzące z początku lat 50. krzesło i fotel Harry’ego Bertoia z oparciem i siedziskiem w formie kratownicy.

Knoll | Bertoia Diamond & Saarinen Side Table Outdoor klasyki designu
Knoll | Bertoia Diamond & Saarinen Side Table Outdoor

Zewnętrzną strefę wypoczynku Knoll uzupełnia również krzesłem z ramą z teku zaprojektowane przez Jensa Risoma w 1943 roku. W charakterze współczesnego klasyka znalazło się także współczesne, organiczne w formie krzesło Washington Skeleton autorstwa Davida Adjaye. Chociaż proste stoły oraz siatkowe krzesła i leżaki Richarda Schultza powstały w połowie lat 60., nie straciły nic na swojej aktualności.

Knoll | Schultz collection Ezio Prandini klasyki designu
Knoll | Schultz collection Ezio Prandini

Knoll proponuje meble, które mimo upływu lat nadal spełniają potrzeby użytkowników i odpowiadają na ich styl życia. Istotą marki jest świadomość tego, że design powinien być zrównoważony. Dlatego właśnie wysoka jakość mebli Knoll uodparnia je na wpływ chwilowej mody. Klasyki designu stanowią inspirację także dla elementów do ogrodu w kolekcji marki Kartell.

Kartell | Cara
Kartell | Cara

W fotelu Cara klasycznie rygorystyczne linie otaczają wygodne siedzenie. Idealne połączenie formalizmu i innowacji technologicznych, tworzy ten oryginalny produkt o industrialnym klimacie. Kartell rozszerza ofertę miękkich mebli, a projekt stworzyli Philippe Starck wraz z Sergio Schito.

Rozświetlony ogród

Natomiast Fabio Novembre zaprojektował dla Kartell Latern – przenośną, formowaną wtryskowo lampę LED. Transparentna i ładowana bezprzewodowo przez umieszczenie jej na podstawie ładującej. Światło i jego promienie stanowią element graficzny tego projektu, zaczarowując ciepłe wieczory na werandzie.

Kartell | Latern
Kartell | Latern
Caule-Patricia-Urquiola-flos 01
Caule | Flos

Na koniec pyszny, nowy projekt w outdoorowej kolekcji marki Flos – stworzona przez Patricię Urquiolę kolekcja lamp Caule. Subtelność i prostota wprost nawiązują do botaniki i przywołują skojarzenie z delikatnym kwiatem na długiej łodyżce. Taka analogia doskonale wpisuje się w przestrzeń każdego ogrodu, i już teraz możemy zaliczać Caule do klasyki designu.

Caule-Patricia-Urquiola-flos 02
Caule | Flos

Zobacz także:

meble-tarasowe-outdoor-w-roku-2020

salon-w-ogrodzie-czyli-otwarcie-letniego-sezonu

vdl-penthouse-kettal-wg-neutry

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close