Search

Lustro jako wielowarstwowy obiekt dekoracyjny

Lustro Bonaldo Edgeless 01

Bonaldo słynie z nieoczywistych obiektów do wyposażenia wnętrz, a każdy przedmiot i mebel tej marki wyróżnia się na tle wielu innych. Jednak jeśli mowa o nieoczywistym designie, to zwierciadła mają największy potencjał, aby zaskakiwać i oczarowywać. Lustro to element wyposażenia wnętrza, które spełnia wiele zadań. Od czysto funkcjonalnych, przez dekoracyjne, po niemal magiczne jak powiększanie przestrzeni.

Lustro Bonaldo Cactus 02
Cactus | design: Giuseppe Viganò | Bonaldo

Lustro CACTUS, design: Giuseppe Viganò

Obiekt, który nie potrzebuje żadnego wyjaśnienia, aby móc zrozumieć pochodzenie jego nazwy. Dzięki swojemu oryginalnemu designowi lustro Cactus wnosi odrobinę ironii do wnętrza, w którym jest umieszczone. Cactus składa się z dwóch zachodzących na siebie elementów: większej sylwetki, która charakteryzuje samo lustro, oraz mniejszej wkładki ceramicznej lub złożonej z porostów. Ta wersja jeszcze silniej nawiązuje do prawdziwej esencji zielonego kaktusa.

Lustro Bonaldo Cactus 01
Cactus | design: Giuseppe Viganò | Bonaldo

Lustro EDGELESS, design: Ryosuke Fukusada

Duże wymiary i brak krawędzi nadają temu lustru miękki kształt. Doskonale sprawdza się więc zarówno w dużych przestrzeniach jak i do wizualnego powiększania małych pomieszczeń. Lustro charakteryzuje się ceramiczną ramką, dostępną w różnych wykończeniach. Dzięki temu, że lustro nakłada się na nią, sprawia wrażenie delikatnego reliefu.

Lustro Bonaldo Edgeless 02
Edgeless | design: Ryosuke Fukusada | Bonaldo

Projektanta Ryosuke Fukusada inspirował się tradycyjnymi japońskimi wachlarzami – płaskimi i pozbawionymi krawędzi. Lustro Edgeless występuje w dwóch różnych rozmiarach, idealnie nadaje się do powieszenia na ścianie lub ustawienia wprost na podłodze.

Lustro Bonaldo Lake 02
Lake | design: Gino Carollo | Bonaldo

Lustro LAKE, design: Gino Carollo

Koncepcja stojąca za rodziną luster Lake polega na nakładaniu się na siebie różnych warstw. Tworzą one wizualny obiekt o mocno dekoracyjnym charakterze. Pierwsza warstwa zajmuje najwięcej miejsca i zawiera właśnie zwierciadło. Na nim znajduje się środkowa opaska z metalu (pomalowanego brąz lub kolor ołowi). Natomiast dolna warstwa, wykonana ze szkła, występuje w tym samym wykończeniu co metal. Kolekcja Lake składa się z czterech luster, z których każde charakteryzuje się innym kształtem.

Lustro Bonaldo Lake 01
Lake | design: Gino Carollo | Bonaldo

Bonaldo i kolekcja 2020

Cechą wyróżniającą nową kolekcję Ronaldo jest szeroki wybór dostępnych materiałów i wykończeń. Zapewnia on tak naprawdę całkowitą wszechstronność zastosowania w każdym otoczeniu. Od blatów stołowych po stale rosnącą gamę tkanin na fotele, sofy, krzesła i łóżka. Każdy detal ułatwia określenie precyzyjnego stylu wnętrza i jednolite wykorzystanie go w całym domu lub obiekcie hotelowym. Jednocześnie marka coraz bardziej nawiązuje w swoim designie do świata mody.

bonaldo-divani-tirella-sofa-Paolo Grasselli
Sofa Tirella | design: Paolo Grasselli | Bonaldo

Główną idea kolekcji polega na tworzeniu dynamicznych, w pełni skoordynowanych nastrojów, przeznaczonych zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i kontraktowych. To połączenie niepowtarzalnego stylu, pozytwnych wibracji i komfortu. W rzeczywistości aranżacje, w których salon harmonijnie współgra z sypialnią, łączy język jakości i współczesnej elegancji. Dodatkowo niekiedy ironii oraz mieszanki kreatywnych wpływów. Spójne stylistyczne przestrzenie podkreślają pozycję ​​Bonaldo jako ambasadora włoskiego stylu życia na całym świecie. Marka odpowiada zmieniające się potrzeby współczesnych konsumentów. Dzięki temu oferuje coraz bardziej wyrafinowane i nieprowizoryczne systemy wyposażenia nowoczesnych wnętrz.

bonaldo-saddle-bed-Giuseppe Viganò
Łóżko Saddle | design: Giuseppe Viganò | Bonaldo

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close