Search

Maseczki z łańcuszkiem – akcesorium sezonu

Saskia Diez maseczki point of Design 01

Maseczki z pewnością na jakiś czas staną się przymusowym akcesorium, które towarzyszy nam przy niemal każdym wyjściu. Projektanci proponują więc różnorodne rozwiązania. Artystka Danielle Baskin założyła firmę o nazwie Resting Risk Face, która będzie drukować twarze użytkowników na maskach N95. Dzięki nim, nawet podczas ich noszenia, będą mogli korzystać z technologii rozpoznawania twarzy. Inną praktyczną, ale także modną maską jest rozszerzalna osłona twarzy wykonana z nadającej się do prania tkaniny wykonanej z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu firmy Petit Pli.

petit-pli-point of design_maseczka
Maseczka Petit Pli

Stare rozwiązania do nowych sytuacji

Niemiecka projektantka biżuterii Saskia Diez stworzyła ochronne maseczki na twarz z odpinanymi łańcuszkami platerowanymi srebrem i złotem. Autorka ma nadzieję, że dzięki temu maseczki, które stały się obowiązkowe w wielu sytuacjach z powodu pandemii koronawirusa, będą sprawiały „mniej medyczne” wrażenie.

To bardziej przypomina noszenie akcesoriów niż czegoś, do czego jesteś zmuszony” – powiedziała Saskia Diez

Saskia Diez maseczki point of Design 02

Projektantka z Monachium wyprodukowała pierwszą partię lekkich bawełnianych maseczek z metalowymi lub nylonowymi łańcuszkami w swoim sklepie w kwietniu. Miesiąc później opublikowała zdjęcia produktów na swojej stronie internetowej i na Instagramie. Ponieważ inne marki niebawem także wypuściły na rynek swoje maseczki z łańcuszkiem, powstało sporo kontrowersji.

(…) tak naprawdę uważam, że tworzenie masek, które można zawiesić na szyi, było rzeczą naturalną. Szczególnie w kontekście szumu związanego z łańcuszkami do okularów w ostatnich latach” – komentuje Diez.

Saskia Diez maseczki point of Design 03

Pomysł narodził się, gdy na początku marca w następstwie pandemii uszyła kilka prostych maseczek na twarz ze starych koszul dla siebie i swoich dzieci.

Każdy zawsze zapomniał jej zabrać lub gdzieś ją zostawić. A mój przyjaciel powiedział, czy nie byłoby wspaniale mieć łańcuszek taki jak łańcuszek do okularów, który mieliśmy w kolekcji”.

Saskia Diez_maseczki point of Design 04

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Aby na początku utrzymać niską cenę produkcji, projektantka kupowała resztki mosiężnych łańcuchów od różnych dostawców swojej marki. Dziś zatrudnia trzech krawców szyjących maski, które są przygotowywane w różnych warsztatach. Odpinane łańcuszki, które są pokryte brązem, srebrem lub złotem, pozwalają użytkownikowi zawiesić maskę na szyi, gdy nie jest używana.

Cały czas mam jedną na szyi i bardzo się do niej przyzwyczaiłam. Mam czarną z ciemnym łańcuchem, kiedy noszę czarny. Ciemnoszarą maskę ze złotym łańcuchem zakładam, kiedy noszę kolor lub barwy neutralne. Natomiast biała maseczka ze srebrnym łańcuchem, pasuje do białego, niebieskiego lub szarego”.

Saskia Diez_maseczki point of Design 05

 

Zobacz także:

zbalansowana-bizuteria-kasi-wojcik

10-lat-pracy-projektantki-bizuterii-delfiny-delletrez

jedwabny-szlak-z-kioto-do-sao-paulo

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close