Search

Nieskazitelna biel i ukryta głebia w przydomowym spa

pool

Prostota, linearność oraz woda, połączone w jedno przez Claesson Koivisto Rune studio, tworzą nowy dodatek do neoklasycystycznej posiadłości, z końca XIX wieku. Oddzielone od głównego budynku mieszkalnego spa, to geometryczna konstrukcja, wykończona białymi kafelkami, układanymi na ukos.

Spa składa się z basenu krytego, na zimę oraz odkrytego, na lato. Przestrzenie basenowe połączone są prostą konstrukcją, mieszczącą letnią kuchnię oraz jadalnię.

Minimalistyczne spa

Połyskujący dach budynku został także utrzymany w minimalistycznym stylu. Elewacja zdaje się być przedłużeniem podłogi. Do wyłożenia obydwu elementów użyto drewna oraz białych kafli o wzorze chevron, charakterystycznym dla tradycyjnego francuskiego parkietu. Specyficzne ich ułożenie na poszczególnym stopniach basenowych schodów podkreśla kaskodową formę basenu.

„Użyliśmy tu tylko czterech materiałów dekoracyjnych”, mówi architekt z CKR, ”drewno, ceramiczne płytki, szkło… Wzór chevron na płytkach zdaje się modelować cały basen i podkreślać błękitną głębie zbiornika.”

Zobacz także:

Ekologiczne życie w Soori High Line, NYC

Willl Architektur: idealny dom podmiejski

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close