Search

Swatch, Damien Hirst i Mickey

 

Swatch i Damien Hirst nawiązali twórczą współpracę. Ponieważ Hirst jest artystą posiadającym niezwykły talent do znajdowania właściwego momentu, wykorzystał 90. rocznicę jednej z popowych ikon naszych czasów. Kto lepiej połączyłby prestiżową linię zegarków z Myszką Miki niż Hirst? Z pewnością już na pierwszy rzut oka, w tym niezwykle eklektycznym połączeniu, czuć powiew firmowego klasyka.

Wspólne początki

Podobnie w swoich wcześniejszych pracach Hirst odwoływał się do Myszki Mickey. Pierwsze prace dotyczyły kolorowego Malarstwa pięknej Myszki Miki (2012–2013), będącego częścią kolorowych malowideł obrotowych Hirsta. Finalnie dotarły do Mickeya z 2012 r. W tym projekcie przede wszystkim czarna, biała i żółta forma myszy została zredukowana do serii minimalistycznych kropek graficznych.

Wolność twórcza

„Ideą naszej współpracy z Art Specials jest to, że artyści mają puste płótno, aby uczynić zegarek tym własnym” – mówi Giordanetti. Swatch stworzyło w związku z tym dwa projekty, które zawierają graficzną figurkę Myszki Miki na tarczach. Towarzyszące im paski do zegarków zostały zaprojektowane w charakterystycznych dla niego kolorach. „Współpracujemy z artystami, którzy pracują w muzeach i kolekcjach prywatnych. To niesamowite, że możemy teraz dosłownie nosić sztukę Hirsta.”

Moim zdaniem Myszka Miki ma trochę szwajcarskiego sznytu”, śmieje się Giordanetti. „Zawsze jest na czas i zawsze rozwiązuje problem.
Teraz dokonaliśmy reinterpretacji jego osobowości dzięki nowej wersji Swatcha. ”

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close