Search

EMERGENCE OF FORM | Milan Design Week 2019

AGC|2019

AGC to światowy lider w produkcji szkła i materiałów high-tech. Po raz piaty z rzędu powrócił na Milan Design Week z sugestywną instalacją zatytułowaną „Emergence of Form”. Ubiegłoroczną instalację „Soundscape” ogłoszono wielkim sukcesem we wszystkich najważniejsze włoskich i międzynarodowych magazynach o designie.

AGC|2019
AGC|2019

Prawdziwe serce projektu, „objets d’art” zrealizowane dzięki kreatywnemu wkładowi Keity Suzuki, znanego japońskiego projektanta. Nowoczesna sztuka i technologia doskonale łączyły się, pokonując formalne ograniczenia szkła i ceramiki. Podobnie jak wielka bańka, stworzona dzięki innowacyjnej technice przetwarzania, która pozwala formowanie krzywizny szkła,  do granic fizyki. Albo trójwymiarowa kreacja artystyczna, która odtwarzała zmarszczki na powierzchni wody za pomocą materiałów BrightorbTM w procesie wymagającym drobiazgowych symulacji i dalszych faz szklenia i wypalania w celu uzyskania obiektu ceramicznego.

AGC|2019
AGC|2019

Opatentowany przez AGC, BrightorbTM był prawdziwą innowacją tej instalacji. Ten wysokowydajny materiał został specjalnie zaprojektowany do użytku w drukarkach 3D. Jest wynikiem niezwykłego know-how w zakresie technologicznego przetwarzania ceramiki nabytego przez firmę w jej 100-letniej historii.

Używając dwóch różnych wyrafinowanych materiałów, takich jak ceramika i szkło, Keita Suzuki stworzył przestrzeń, która przywołała nieustannie zmieniające się piękno przyrody. Podczas gdy w realnym świecie sceneria nigdy się nie zatrzymuje, tutaj zamarza. Artysta, odtworzył scenę znaną każdemu: wydobycie jednej chwili z ciągłego przepływu natury.

Emmergence of Form
AGC|2019

Firma AGC stworzyła tą instalację za pomocą najnowocześniejszych technologii formowania zakrzywionych i trójwymiarowych powierzchni szklanych oraz drukowaniu ceramiki 3D. W ten sposób uchwyciła precyzyjnie moment bardziej złożonego i ciągle zmieniającego się zjawiska. Dzięki temu powstała nowa forma – „natura” złożona z przedmiotów stworzonych przez człowieka.

Dzięki „Emergence of Form” najnowocześniejsze technologie przetwarzania i formowania AGC nadają życiu niespotykane dotąd, harmonijne i zaskakujące kształty. Wynikają one wyłącznie z twórczej inspiracji projektanta. To połączenie precyzji danych cyfrowych i naturalnej zmienności, która jest nieodłączna dla ludzkiego rzemiosła. Dzięki tym dwum czynnikom wystawa zapewnia uczestnikom nigdy wcześniej nie spotykane doświadczenia.

AGC|2019
AGC|2019

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close