Search

Architektura, która łączy świat

27.metrowy chodnik w Ełku - architektura społeczna_pointofdesignpl

Architektura skoncentrowana wokół idei współpracy to ważny współcześnie element społecznej komunikacji ponadczasowych wartości.

Kolorowy, nietuzinkowy, pierwszy taki na świecie, międzynarodowy chodnik z ręcznie malowanych kamyków, powstał w Ełku, w ramach projektu społecznego. Połączył we współdziałaniu wiele Państw świata, miast Polski, instytucji, ale nade wszystko osób. Powstał dla każdego z nas, tak by nas łączyć, byśmy częściej idąc na spacer uśmiechali się do siebie. To miejsce dla każdego komu życzliwość, otwartość, współtworzenie też są bliskie.  To architektura, która oprócz nietuzinkowego designu łączy świat.  Jej wizualność przyciąga po pierwszym tygodniu od otwarcia setki oglądających. 

27 metrów kolorowego traktu, to wielkie bogactwo różnorodności, naszej odmienności, marzeń, aspiracji, ważnych rzeczy i sytuacji, to pejzaże naszych miast, wiosek i Państw, to ważne dla nas akcenty.

27.metrowy chodnik w Ełku ułożony z kolorowych kamyków malowanych przez przedstawicieli z 27 krajów.

Kamyki miały połączyć we współdziałaniu, nieść radość i uśmiech przechodniom. Przynieść odpowiedź na to, jak dziś, w praktyce ma się modne słowo współpraca, zachęcić do aktywności fizycznej w najprostszej formie – długich spacerów, w nietuzinkowych okolicznościach natury – Jeziora Ełckiego…Ale nade wszystko połączyć nas w czasie pandemii, izolacji, trosk i niepokoju. Miały stać się swoistą obietnicą, że wkrótce znowu się spotkamy, popatrzymy sobie w oczy, wymienimy spojrzeniami, uśmiechniemy, podarujemy coś od siebie…Ale także pokazywać to co jest ważne dla każdego z nas i łączyć nas w różnorodności. Tak właśnie się stało…Kamyki malowane przez przedstawicieli wielu Państw i kilkunastu polskich miast łączą dziś świat w Ełku. 

Kamyki połączyły przedstawicieli z 27 Państw świata, z kilkunastu miast Polski, instytucje, osoby utalentowane, więźniów, osoby z niepełnosprawnościami i wszystkich chętnych chcących współtworzyć.

Zobacz także:

Rzeźbiarz Santiago Calatrava i jego Konstelacja

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close