Search

Projekcja marzeń JCP Universe

JCP Universe, Projections, photo: Beppe Brancato_pointofdesignpl

Ceci n’est pas un meuble.

Pradwopodobnie to byłby komentarz surrealistycznego artysty do Projections, sesji zdjęciowej Beppe Brancato dla JCP Universe, której kuratorem jest Studio MILO.

Projections, JCP Universe. Zdjęcie: Beppe Brancato

Projekt zatytułowany Projections przedstawia głębię duszy najbardziej niekonwencjonalnej marki Jumbo Group w serii metafizycznych ujęć. Założona w 2016 roku JCP Universe zawsze wyróżniała się unikalną metodą projektowania, darmowymi i nieszablonowymi badaniami, które doprowadziły do ​​powstania prac na pograniczu sztuki i projektowania.

Projections, JCP Universe. Zdjęcie: Beppe Brancato

Prawdziwe „cudowne obiekty”, które zapraszają widzów do wyimaginowanej alternatywnej rzeczywistości opierają się na pomyśle projektowym, który wykracza daleko poza funkcjonalność. JCP proponuje natomiast podejście, zgodnie z którym projekt musi być surrealistyczny, aby inspirować takie cuda. „Piero Manzoni uwielbiał mówić: albo sztuka jest konceptualna, albo nie jest sztuką” – wyjaśnia Livio Ballabio, współzałożyciel marki – „Tak samo dla mnie, projekt jest surrealistyczny, albo nie jest dizajnem”. To zrodziło pomysł fotograficznej narracji, która odtwarza historię marki, oprawiając jej najbardziej ikoniczne elementy w niekanoniczny sposób.

JCP Universe – sztuczna rzeczywistość

Sięgając po artefakty, JCP Universe przedstawia „inną” zmieniającą się rzeczywistość, która inspiruje tworzenie. Pomysł zrodzony w głowach Arianny Crosetti i Federici Gosi ze Studia MILO zyskał szalony wymiar dzięki nonkonformistycznemu podejściu projektantek i ich multidyscyplinarnemu podejściu. Sztucznie wykreowana rzeczywistość łączy w sobie elementy przez „zanieczyszczenie”, jak to określają designerki. Wskazówki i obrazy zaczerpnięte z różnych kontekstów – od wystroju wnętrz po naturę, sztukę, modę, kino i muzykę jednoczą się w surrealistyczną całość.

Zainspirowane uniwersum teatralnym Studio MILO stworzyło dla JCP Universe scenografię składającą się z „projekcji”, terminu rozumianego w sensie dosłownym, ale także metaforycznym. Tak więc niematerialne sceny, składające się z projekcji środowisk inspirowanych pierwotnymi elementami, są malowane w niekonwencjonalnych kolorach, aby objąć meble – stoliki kawowe, światła, konsole, siedzenia i akcesoria – które wydają się wtłoczone w równoległy wszechświat.

Projections, JCP Universe. Zdjęcie: Beppe Brancato

Pod ciekawym i zawsze oryginalnym spojrzeniem fotografa Beppe Brancato, kreacje JCP Universe są dziwnymi i totemicznymi elementami, które podobnie jak surrealistyczne obrazy opowiadają więcej o sobie, będąc „projekcjami” o tajemniczym znaczeniu. „Fotograficzne podejście, całkowicie dowolne, bez kanonicznego oświetlenia i precyzyjnych reguł, oprawia wszechświata JCP w lekceważący, magiczny i zarazem spontanicznie zaskakujący użytkownika sposób.” – wyjaśnia Beppe Brancato.

W twórczym szaleństwie Studio MILO fotografia jest marzeniem i rzeczywistością, aby uchwycić oryginalne znaki i wymagającą materialność artefaktów JCP Universe w wątłych scenariuszach podstawowych elementów natury.

Zobacz także:

BITOSSI i inne atrakcje | EDIT Napoli 2019

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close