Search

Granice sztuki wg Atelier Ief Spincemaille

Rope, projekt Atelier Ief Spincemaille_pointofdesignpl

Artystyczna podróż belgijskiego artysty wizualnego Iefa Spincemaille obejmuje sztukę wizualną, projektowanie, sztukę mediów, fotografię i performance. Eksplorując granice na polu sztuki, bawi się jej istniejącymi ramami i kształtami. Nie tylko z radości grania w formalną grę, ale z potrzeby nowych form, które lepiej odpowiadają jego wyobraźni i wyzwaniom współczesnego świata. Spincemaille z powodzeniem łączy technikę i poezję z mocno zaangażowaną praktyką społeczną. Tworzy prace wizualne o zjawiskach naturalnych, narzędzia percepcji, które łączą się ze sztuką medialną i wizualnymi projektami performatywnymi z silnym komponentem społecznym. Te ostatnie wykorzystują monumentalne obiekty, takie jak nieproporcjonalna lina (ROPE), modułowy żagiel (THE PLAY) i tymczasowe stanowiska pracy (STACJA MUØSTERA). Dzięki tym rzeźbom Spincemaille bada, w jaki sposób dzieło sztuki może nabrać znaczenia, tymczasowo łącząc je ze społecznością.

ROPE, projekt Atelier Lef Spincemaille

Podróżujące dzieło sztuki o długości 60m

W 2017 roku Ief Spincemaille stworzył ROPE 60M: dzieło sztuki o długości 60 metrów, średnicy 30 cm i wadze ok. 200 kg. Atelier Ief Spincemaille podróżuje z ROPE po całym świecie w poszukiwaniu nowego znaczenia dla tego obiektu, tymczasowo łącząc go ze społecznością, miejscem lub wydarzeniem. Podczas tych podróży ROPE pisze dziennik i opowiada o swoich doświadczeniach. ROPE 60M to rzeźba społeczna: na całym świecie, gdzie przybywa ROPE 60M, powstają kontakty społeczne i interakcja między ludźmi. Choć obiekt zawsze pozostaje nieprzeniknioną i nieuchwytną częścią rzeczywistości, sama jej obecność sprawia, że ​​świat jest widziany w nowy sposób.

 

Mebel czy funkcjonalna rzeźba?

Poprzez powiększenie liny (jeden z najstarszych wynalazków), Atelier Ief Spincemaille stworzyło prosty, ale wszechstronny obiekt o nazwie ROPE. Ponieważ lina jest nieproporcjonalnie duża, straciła swoją podstawową funkcję. Projekt jest otwarty, więc liny można używać na tyle sposobów, na ile podpowiada wyobraźnia: staje się czymś, ponieważ coś sobie wyobrażasz i coś z nią robisz. Jako obiekt meblowy, ROPE może być wykorzystywana jako modułowe siedzisko, salon, obiekt do spotkań lub zabawy. Jako funkcjonalna rzeźba tworzy efektowne kształty na ziemi lub w formie wertykalnej.

ROPE red.
ROPE blue.

Zobacz także:

Architektura, która łączy świat

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close