Search

Butikowy hotel na holenderskim wybrzeżu

strandhotel-zoomers-netherlands-interiors-other-season 01

Lniane, bambusowe i piaskowo-beżowe odcienie pojawiają się w całym Strandhotel Zoomers w Holandii, zaprojektowanym przez kreatywne studio The Other Season. Ten butikowy hotel przylega do piaszczystych wydm plaży Castricum w północnej Holandii. Projektanci w mistrzowski sposób ocieplili wnętrza wykorzystując odpowiednią paletę kolorów i materiałów.

butikowy hotel strandhotel-zoomers-netherlands-interiors-other-season 07

Butikowy hotel zyskał swoją bryłę dzięki holenderskiej praktyce Breddels Architecten na początku 2020 roku. Architekci postawili na fasadę pokrytą paskami drewna o różnym odcieniu. Natomiast studio kreatywne The Other Season zastosowało podobnie ciepłą i naturalną paletę materiałów we wnętrzu. Butikowy hotel mieści 12 pokoi gościnnych.

strandhotel-zoomers-netherlands-interiors-other-season 08

Z mniejszych pokoi roztacza się widok na wydmy, natomiast z większych pokoi można podziwiać uspokajające fale oceanu. Dla rodzin z dziećmi przewidziano duży pokój w stylu apartamentu.

Zewnętrzna część budynku odzwierciedla jego wnętrze. Prosta i czysta z pięknymi niuansami w barwach, które sprawiają, że czujesz się mile widziany i swobodny” – mówi studio, które prowadzą Jasmijn Boots i Marry Broersen.

butikowy hotel strandhotel-zoomers-netherlands-interiors-other-season 02

Wybraliśmy naturalne wzory, kolory i materiały na podłogi, drzwi i zasłony okienne, takie jak bambus i drewno. To właśnie one odzwierciedlają drewniane pokrycie na zewnątrz hotelu i oczywiście odcienie traw i piasku na wydmach”.

butikowy hotel strandhotel-zoomers-netherlands-interiors-other-season 04

Przytulna prostota

Każdy pokój ma proste białe ściany i wyeksponowany betonowy sufit. Natomiast za dekoracje posłużyły wyłącznie produktami holenderskiej marki designerskiej HK Living. Łóżka okrywają szarobrązowe lub bordowe poduszki, a także narzuty z lnu w kolorze piaskowo-beżowym. Przechowywanie zapewniają szafki wyłożone bambusowymi panelami, uzupełniające bambusowe fotele, które pojawiają się w pokojach przy biurkach lub obok okien.

strandhotel-zoomers-netherlands-interiors-other-season 09

Ozdoby w kształcie muszli, wazony o bursztynowym odcieniu i tkane dywany także wykorzystano jako dekoracje. Podobnie działają duże lampy, na których wydrukowano wrzecionowate ilustracje twarzy.

butikowy hotel strandhotel-zoomers-netherlands-interiors-other-season 05

W Strandhotel Zoomers nie ma restauracji, ale zamiast tego w przytulnej sali śniadaniowej goście mogą delektować się napojami i przekąskami. Znajdziemy tam wiele drewna. Wykonano z niego blat, szafkę i centralny stół jadalny, otoczony białymi siedziskami z drutu.

strandhotel-zoomers-netherlands-interiors-other-season 03

 

Zobacz także:

ace-hotel-w-kioto-wedlug-kengo-kumy

nowe-hotele-designerskie-destynacje-2020

hotel-apart-przytulne-apartamenty-we-florencji

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close