Search

Diamentowe baśnie Tiffany’ego&Co w Saatchi Gallery

Tiffany&Co zaprasza do baśniowego świata swojej historii. Wystawa, która zostanie otwarta w czerwcu 2022 roku w londyńskiej Saatchi Gallery, to ponad czterysta obiektów z obszernych archiwów tej legendarnej firmy jubilerskiej. „Vision & Virtuosity” upamiętnia 150 lat od momentu jej założenia przez Charlesa Lewisa Tiffany’ego w 1837 roku. Wystawa obejmuje prawie dwa stulecia historii podzielonej na siedem części, w których można zobaczyć wszystko, od wysokiej jakości biżuterii po znane odniesienia do kultury popularnej.

Wystawa Tiffany&Co – Vision&Virtuosity

„Vision & Virtuosity opowiada niezwykłą historię jednego z najstarszych luksusowych jubilerów poprzez prawie 200-letnią historię pionierskiej kreatywności, legendarnego rzemiosła i pozyskiwania najbardziej niezwykłych diamentów i kamieni szlachetnych na świecie” – wyjaśnia Anthony Ledru, prezes i dyrektor generalny Tiffany & Co.

Diamentowe baśnie Tiffany’ego&Co w Saatchi Gallery_pointofdesign.pl
Naszyjnik Cracked Ice diamond pochodzący z Tiffany’s 2019 Blue Book collection / zdjęcie: własność Tiffany&Co

„Ta wystawa doskonale oddaje nasze wieloletnie dziedzictwo w łączeniu tradycji i nowoczesności. Jesteśmy zachwyceni, że możemy podzielić się z Londynem światem Tiffany & Co. i naszym wyjątkowym stylem biżuterii.” – uzupełnia.

Podzielona na siedem rozdziałów, Vision & Virtuosity, zabierze zwiedzających w niezwykłą podróż przez najbardziej przełomowe etapy i hipnotyzujące kreacje marki. Od samych jej początków jako imperium dóbr luksusowych w Nowym Jorku do stworzenia Diamentu Tiffany’ego. Jednego z największych i najszlachetniejszych diamentów na świecie, którego goście będą mogli podziwiać w całej 128,54-karatowej okazałości.

Organizacja wystawy w Saatchi Gallery

Wystawa rozpoczyna się od samych początków historii wystaw okiennych we flagowym sklepie przy Piątej Alei. To właśnie wtedy, pod kierownictwem dyrektora arystycznego Gene’a Moore’a, marka Tiffany stała się najbardziej pożądana.  W kolejnych częściach, goście poznają dzieła najbardziej kreatywnych sił Domu. Zaczynając od Louisa Comforta Tiffany’ego i Gene’a Moore’a, po Jeana Schlumbergera, Elsę Peretti, Palomę Picasso, a kończąc na Johnie Loringu.

Diamentowe baśnie Tiffany’ego&Co w Saatchi Gallery_pointofdesign.pl
Naszyjnik Gemstone, projekt: Paloma Picasso®,1985 / zdjęcie: własność Tiffany&Co

Trzeci rozdział poświęcony jest corocznej kolekcji wysokiej biżuterii Blue Book. Czwarty pokój koncentruje się natomiast na dziedzictwie Tiffany’ego w świecie miłości. Marka zajmuje w nim szczególne miejsce od 1866 roku, kiedy to Charles Tiffany zaprezentował pierścionek zaręczynowy Tiffany Setting. To właśnie wtedy, po raz pierwszy umieszczono okrągły diament w kształcie pasjansa, uniesiony sześcioma kłami ponad obrączkę.

Diamentowe baśnie Tiffany’ego&Co w Saatchi Gallery_pointofdesign.pl
Audrey Hepburn na planie Śniadanie u Tiffany’ego, zdjęcie: © Paramount Pictures/Sunset Boulevard/Corbis

W piątej części, miłośnicy ponadczasowej klasy Audrey Hepburn, odnajdą wreszcie liczne akcesoria wykorzystane w Śniadaniu u Tiffany’ego. W tym oczywiście legendarną, małą czarną Givenchy i scenariusz wraz z notatkami aktorki. Przedostatnia przestrzeń wystawy to spektakl diamentów, poświęcony najsłynniejszym kreacjom marki. Elementem kulminacyjnym Vision&Virtuosity stanie się wspomniany już wcześniej, najbardziej luksusowy i ikoniczny, diamentowy naszyjnik. To ponad sto karatów czystego piękna i elegancji.

Diamentowe baśnie Tiffany’ego&Co w Saatchi Gallery_pointofdesign.pl
128,54-karatowy Diament Tiffany umiejscowiony na złoto-platynowym naszyjniku z ponad 100 karatami diamentów, 1829 (Diament Tiffany), 2012 (naszyjnik) / zdjęcie: własność Saatchi Gallery

Tiffany&Co, umożliwi również zakup ekskluzywnych akcesoriów w kolorze Tiffany Blue®. Ta limitowana współpraca z wyjątkowymi artystami obejmie koszulki i bluzy projektu Daniela Arshama, piłki nożne Tiffany&Co. x Wilson® American. Nie zabraknie także deskorolek Quartersnack, wazonów Mellow Gemini, markerów Krink, zestawów piór i ołówków Caran d’Ache, a także herbat Bellocq.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close