Search

Oberoi Beach Resort – oaza wg Lissoniego

oberoi-beach-resort-al-zorah-flos-06

Oberoi Beach Resort w Al Zorah to obiekt, który od Dubaju dzieli zaledwie 45 kilometrów. Ten ośrodek stanowi jednak tylko część szerokiego planu, opracowanego przez Solidere International we współpracy z rządem emiratu Adżman.

oberoi-beach-resort-al-zorah-flos-02

Projekt w sumie obejmuje hotele, luksusowe rezydencje, przystań, prywatne plaże, pole golfowe oraz rozległy park przyrody z lagunami i namorzynami. Łącznie mamy więc do czynienia z małym miastem zamieszkanym przez około 40.000 osób.

oberoi-beach-resort-al-zorah-flos-03

Sam resort Oberoi Beach to pierwszy obszar, który otwiera dalsze prace związane z zagospodarowaniem tego terenu.

oberoi-beach-resort-al-zorah-flos-09

Sam ośrodek składa się z dużej grupy budynków połączonych ogrodami i tarasami. Zaprojektowano go jako ogromną, strukturalną mozaikę.

oberoi-beach-resort-al-zorah-flos-11

Łączą się w niej ludzka proporcja przestrzeni i rodzima roślinność, tworząc piękną oazę w sercu pustyni. To wyidealizowane miejsce sprzyja fizycznemu i psychicznemu dobrostanowi, a także zapewnia poczucie spokoju.

oberoi-beach-resort-al-zorah-flos-04

Studio projektowe Piero Lissoni & Partners wykorzystało wiedzę i doświadczenie marki Flos. Dzięki stworzonym na potrzeby tego konkretnego projektu rozwiązaniom oświetlenia, wnętrza lśnią pięknym, złotym blaskiem.

oberoi-beach-resort-al-zorah-flos-08

W ciągu dnia jednak, te gigantyczne latarnie zmieniają się w zawieszone w przestrzeni ekrany, wprowadzając lekką warstwę. Pełnią one dwie funkcje, jednocześnie rozpraszając światło i wprowadzając nastrój intymności w wysokim hallu.

oberoi-beach-resort-al-zorah-flos-12

Stonowana kolorystyka zastosowana we wnętrzach łagodzi ostrość pustynnego słońca, a przyjemne, sensualne tekstury wydają się dodatkowo studzić i uspakajać nastrój.

oberoi-beach-resort-al-zorah-flos-05

 

Zobacz także:

flos-idea-tworzenia-iluminacji-przyszlosci

nendo-ponownie-projektuje-dla-flos

luksusowe-wnetrza-wg-piero-lissoniego

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close