Search

Luksusowe wnętrze – balans szyku i sztuki

Sara-Story-Designs-luksusowe wnętrze 01

Sara Story zaprojektowała luksusowe wnętrze domu, które równoważy wyrafinowanie i sztukę. Nowojorska projektantka pomogła rodzinie z Zachodniego Wybrzeża przenieść ich tradycyjną posiadłość w Greenwich w XXI wiek.

Sara-Story-Designs-luksusowe wnętrze 02

W olbrzymim domu o powierzchni 22.000 stóp kwadratowych pięcioosobowa rodzina postanowiła otrząsnąć się z kurzu starego i nadać kultowej konstrukcji dawkę współczesnego wigoru.

Sara-Story-Designs-luksusowe wnętrze 03

Greenwich w Connecticut stanowi kwintesencję wiejskiego odosobnienia dla niektórych z najbogatszych rodzin XX wieku, dlatego nie brakuje tu rozległych posiadłości, które noszą swoją tradycyjną estetykę jak odznakę honoru.

Sara-Story-Designs-luksusowe wnętrze 13

Jedną z takich klasycznych, architektonicznych piękności z gontowym dachem zaprojektowała pierwotnie w 1996 roku renomowana firma architektoniczna Shope Reno Wharton.

Sara-Story-Designs-luksusowe wnętrze 04

Aby uaktualnić luksusowe wnętrze tego domu, projektantka zaczęła od wyburzania ścian i konsolidacji pomieszczeń. Dzięki temu umożliwiła przenikanie światła do środka, zastępując niektóre bardziej męskie wykończenia drewna białym tynkiem.

Sara-Story-Designs-luksusowe wnętrze 05

W ten sposób uzyskała elegancki, ponadczasowy wygląd. Oparła się bardziej na europejskim minimalizmie niż na starej szkole amerykańskiej świetności.

Sara-Story-Designs-luksusowe wnętrze 14

Sara Story słynie z doskonałego gustu i niezwykłego zamiłowania do sztuki współczesnej wkomponowanej we współczesny design. Połączenie, które nigdy nie wychodzi z mody.

Sara-Story-Designs-luksusowe wnętrze 09

Luksusowe wnętrze odświeżono przez aktualizację kształtów i form samego projektu. Sara Story wybrała neutralną paletę z chłodnymi tonami i wyrafinowaną mieszanką materiałów.

Sara-Story-Designs-luksusowe_wnętrze 15

Uzupełniła ją muzealną kolekcją dzieł sztuki oraz rzeźbiarskimi meblami vintage. Także akcesoria, które dobrała same w sobie są arcydziełami.

Sara-Story-Designs-luksusowe_wnętrze 10

Właścicielka domu ma wspaniały gust i wie, co lubi, ale ważne było, aby pokoje były podwyższone, jasne i przewiewne, a jednocześnie wystarczająco wygodne i trwałe, aby były naprawdę używane” – mówi Story.

Sara-Story-Designs-luksusowe_wnętrze 11

Ostatecznie rodzina chciała, aby pokoje były przytulne i wygodne, ponieważ ostatecznie jest to dom rodzinny. Odnowione, luksusowe wnętrze z powodzeniem stawi czoła wszystkim niuansom codziennego życia. Natomiast Sara Story stworzyła doskonałą atmosferę zgodnie z najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz. Dzięki temu dom zyskał nowy blask, którym będzie błyszczał przez kolejne lata.

Sara-Story-Designs-luksusowe_wnętrze 12

 

Zobacz także:

luksusowe-wnetrza-wg-piero-lissoniego

10-pomyslow-na-luksusowa-garderobe

luksusowy-swiat-donatelli-versace

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close