Search

Futurystyczna wieża radiowa w Stambule

melike-altinisik-architects-maa-wieża radiowa stambuł 04

Melike Altınışık Architects (MAA) publikuje nowe zdjęcia swojej rytmicznie falującej wieży telekomunikacyjno-obserwacyjnej, która obecnie wznosi się nad miastem Stambuł. Projekt zdefiniowany przez rzeźbiarską i organiczną geometrię, poszukuje w sylwetce wrażenia ruchu. Wieża więc zmienia się, gdy obiekt oglądamy z różnych perspektyw w całym mieście.

melike-altinisik-architects-maa-wieża radiowa stambuł 06

Wieża, a w zasadzie jej forma odzwierciedla pofałdowaną topografię, na której zbudowane jest miasto. Dodatkowo podyktowały ją wiatry wiejące z różnych kierunków oraz zapewnienie wspaniałego widoku na Europę i Azję.

melike-altinisik-architects-maa-wieża radiowa stambuł 02

Jej architektoniczny język architektoniczny stara się hybrydyzować elegancję i piękno z matematyką i geometrią. Ta innowacyjna koncepcja pozwala na dołączenie funkcjonalnych przestrzeni do całego rdzenia wieży.

melike-altinisik-architects-maa-wieża radiowa stambuł 05

Melike Altinisik Architects (MAA) realizuje swoją wysoką na 1210 stóp wieżę telewizyjną i radiową, aby wprowadzić dialog z tkanką miejską Stambułu i otaczającym go kontekstem. Podczas gdy organiczna forma wieży odzwierciedla topografię miasta, w strukturze znajduje się dwukondygnacyjna restauracja i taras widokowy. Stąd rozciąga się 360-stopniowy widok na Azję i Europę.

melike-altinisik-architects-maa-wieża radiowa stambuł 08

Projekt będzie również gościł publiczne foyer, kawiarnię oraz obszary wystawiennicze i medialne wewnątrz podium wejściowego. Projektując wnętrza, zespół stara się uwzględnić unikalne przestrzenie, które oferują nowe wrażenia z futurystycznymi cechami designu. Zespół projektowy stara się generować zaskakujące spotkania, wykorzystując światło, naturę i przestronne przestrzenie.

melike-altinisik-architects-maa-wieża radiowa stambuł 01

Przełomowa wieża radiowa MAA w Stambule rozpoczęła swoje główne funkcje telekomunikacyjne w listopadzie 2020 roku. Oczekuje się, że podwoje dla publiczności otworzą się późną wiosną 2021 roku, zapraszając na taras widokowy i do restauracji.

melike-altinisik-architects-maa-wieża radiowa stambuł 07

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/ultra-wysokie-wiezowce-zaha-hadid-architects/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/salon-dla-najwazniejszych-klientow/

https://pointofdesign.pl/architektura/ekologiczny-drapacz-chmur-skylines/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close