Search

Salon dla najważniejszych klientów

the_garden_pavilion_ncda salon VIP 09

Nelson Chow zaprojektował salon VIP w Hongkongu jako abstrakcyjne echo natury. Mieści się w luksusowym centrum handlowym w sercu najbardziej ruchliwej dzielnicy handlowej miasta.

Harold De Puymorin
Nelson Chow | zdjęcia: Harold De Puymorin

Lokalna praktyka NC Design & Architecture czerpała z projektu i wrażliwości tradycyjnych japońskich ogrodów Zen. W ten sposób stworzyła falisty, otulający krajobraz o miękkich formach z naturalnych materiałów.

the_garden_pavilion_ncda salon VIP 01

Odwiedzający mogą się tu zanurzyć w prawdziwie kojącej, ekskluzywnej przestrzeni. Projekt nazwany „Pawilonem ogrodowym” na nowo wymyśla koncepcję prywatnego salonu jako zmysłowego i spokojnego doświadczenia. A jego rzeźbiarski projekt stanowi paradygmat dyskretnego luksusu.

the_garden_pavilion_ncda salon VIP 02

Projekt obejmuje dwie odrębne strefy, obie przesiąknięte odcieniami kości słoniowej, falującymi krzywiznami i organicznymi motywami. „Rzeźbiarski ogród” udostępniono dla wszystkich odwiedzających. Znajdą tu konsjerża, kwiaciarnię i przestrzeń wystawienniczą na sezonowe wystawy. Druga strefa to natomiast  prywatny pawilon, a w zasadzie salon VIP.

the_garden_pavilion_ncda salon VIP 14

Dyrektor NCDA, Nelson Chow, wymyślił obie strefy jako abstrakcyjne echo natury. Zrezygnował przy tym całkowicie ze stosowania prostych linii. Zamiast tego przyjął z język architektoniczny o zaokrąglonych kształtach i zmysłowych sylwetkach zarówno w wystroju wnętrz, jak i mebli. Oczywiście projekt większości mebli powstał z myślą właśnie o tej konkretnej przestrzeni. Rezultatem jest seria rzeźbiarskich obszarów, które w abstrakcyjny sposób wykorzystują kojącą atmosferę japońskich ogrodów.

the_garden_pavilion_ncda salon VIP 04

Salon i przestrzeń wg Nelsona Chow

NC Design & Architecture Ltd. (NCDA) to firma architektoniczna z siedzibą w Hongkongu, specjalizująca się w projektach mieszkaniowych, komercyjnych i hotelarskich. Zajmuje się pełnym zakresem projektowania. Od wnętrz, przez meble na zamówienie i innowacyjne produkty, aż po projektowanie graficzne i tworzenie ekskluzywnych narracji marki.

the_garden_pavilion_ncda salon VIP 03

Ich zainteresowanie koncentruje się na opracowywaniu kreatywnych projektów, które na nowo odkrywają przestrzeń kosmiczną poprzez istotne połączenia. Skupiają się na angażowaniu się poprzez opowiadanie historii, opracowywaniu nowych sposobów interakcji ludzi ze światem wokół nich i innymi ludźmi.

the_garden_pavilion_ncda salon VIP 06

Dla Nelsona Chow opowiadanie historii to sztuka inspiracji. Jego projekty można ulokować na styku sztuki i architektury, ponieważ pomagają w nawiązaniu kreatywnej współpracy, stymulowaniu ciekawych rozmów.

the_garden_pavilion_ncda salon VIP 10

Bez wątpienia realizuje projekty z własną identyfikacją wizualną, a każdy z nich opowiada wyjątkową historię. U podstaw leży praktyczne podejście oparte na badaniach, które zapewnia ekspresyjne rozważenie szczegółów, integrując każdy element procesu projektowania, aby zmienić to, co zwykłe, w niezwykły nowy, odświeżający sposób.

the_garden_pavilion_ncda salon VIP 12

Oznacza to przeformułowanie codziennych, przerobienie starych i nowych form, uwzględnienie lokalnych i globalnych strategii, przy jednoczesnym skupieniu projektów na prostocie formy, materiałach i wysublimowanych szczegółach, a funkcjonalność zawsze leży u ich podstawy.

the_garden_pavilion_ncda salon VIP 15

 

Zobacz także:

design-wnetrz-w-stylu-wabi-sabi

projekt-wiezowca-zaha-hadid-architects

murray-building-rewitalizacja-w-hongkongu

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close