Nelson Chow zaprojektował salon VIP w Hongkongu jako abstrakcyjne echo natury. Mieści się w luksusowym centrum handlowym w sercu najbardziej ruchliwej dzielnicy handlowej miasta.

Lokalna praktyka NC Design & Architecture czerpała z projektu i wrażliwości tradycyjnych japońskich ogrodów Zen. W ten sposób stworzyła falisty, otulający krajobraz o miękkich formach z naturalnych materiałów.
Odwiedzający mogą się tu zanurzyć w prawdziwie kojącej, ekskluzywnej przestrzeni. Projekt nazwany „Pawilonem ogrodowym” na nowo wymyśla koncepcję prywatnego salonu jako zmysłowego i spokojnego doświadczenia. A jego rzeźbiarski projekt stanowi paradygmat dyskretnego luksusu.
Projekt obejmuje dwie odrębne strefy, obie przesiąknięte odcieniami kości słoniowej, falującymi krzywiznami i organicznymi motywami. „Rzeźbiarski ogród” udostępniono dla wszystkich odwiedzających. Znajdą tu konsjerża, kwiaciarnię i przestrzeń wystawienniczą na sezonowe wystawy. Druga strefa to natomiast prywatny pawilon, a w zasadzie salon VIP.
Dyrektor NCDA, Nelson Chow, wymyślił obie strefy jako abstrakcyjne echo natury. Zrezygnował przy tym całkowicie ze stosowania prostych linii. Zamiast tego przyjął z język architektoniczny o zaokrąglonych kształtach i zmysłowych sylwetkach zarówno w wystroju wnętrz, jak i mebli. Oczywiście projekt większości mebli powstał z myślą właśnie o tej konkretnej przestrzeni. Rezultatem jest seria rzeźbiarskich obszarów, które w abstrakcyjny sposób wykorzystują kojącą atmosferę japońskich ogrodów.
Salon i przestrzeń wg Nelsona Chow
NC Design & Architecture Ltd. (NCDA) to firma architektoniczna z siedzibą w Hongkongu, specjalizująca się w projektach mieszkaniowych, komercyjnych i hotelarskich. Zajmuje się pełnym zakresem projektowania. Od wnętrz, przez meble na zamówienie i innowacyjne produkty, aż po projektowanie graficzne i tworzenie ekskluzywnych narracji marki.
Ich zainteresowanie koncentruje się na opracowywaniu kreatywnych projektów, które na nowo odkrywają przestrzeń kosmiczną poprzez istotne połączenia. Skupiają się na angażowaniu się poprzez opowiadanie historii, opracowywaniu nowych sposobów interakcji ludzi ze światem wokół nich i innymi ludźmi.
Dla Nelsona Chow opowiadanie historii to sztuka inspiracji. Jego projekty można ulokować na styku sztuki i architektury, ponieważ pomagają w nawiązaniu kreatywnej współpracy, stymulowaniu ciekawych rozmów.
Bez wątpienia realizuje projekty z własną identyfikacją wizualną, a każdy z nich opowiada wyjątkową historię. U podstaw leży praktyczne podejście oparte na badaniach, które zapewnia ekspresyjne rozważenie szczegółów, integrując każdy element procesu projektowania, aby zmienić to, co zwykłe, w niezwykły nowy, odświeżający sposób.
Oznacza to przeformułowanie codziennych, przerobienie starych i nowych form, uwzględnienie lokalnych i globalnych strategii, przy jednoczesnym skupieniu projektów na prostocie formy, materiałach i wysublimowanych szczegółach, a funkcjonalność zawsze leży u ich podstawy.
Zobacz także:
design-wnetrz-w-stylu-wabi-sabi
projekt-wiezowca-zaha-hadid-architects
murray-building-rewitalizacja-w-hongkongu