Search

Styl industrialny w naturalnym wydaniu

styl industrialny belgijskiego mieszkania carmine-van-der-linden-thomas-geldof_08

W tym mieszkaniu na belgijskim wybrzeżu styl industrialny uzupełniają naturalne materiały, dzięki czemu powstała wyciszająca atmosfera łącząca wnętrze z okolicą. Stalowe schody łączą stolarkę w kolorze wodorostów i marmurowe powierzchnie we wnętrzu zaprojektowanym przez lokalnych architektów Carmine Van Der Linden i Thomasa Geldofa.

styl industrialny belgijskiego mieszkania carmine-van-der-linden-thomas-geldof_02

Van Der Linden i Geldof stwierdzili, że użycie naturalnych materiałów i kolorów odzwierciedli uspokajające położenie dwupiętrowego apartamentu. Otaczają go wydmy i nadbrzeżne, surowe trawy, które doskonale oddaje styl industrialny wnętrza. W związku z tym w kuchni panele, półki i szafki z brzozowego drewna pomalowano na charakterystyczny odcień zieleni.

styl industrialny belgijskiego mieszkania carmine-van-der-linden-thomas-geldof_09

Wybór koloru drewna subtelnie oddaje kolor wodorostów z pobliskiego morza i traw marramowych na okolicznych wydmach” – powiedzieli architekci.

styl industrialny belgijskiego mieszkania carmine-van-der-linden-thomas-geldof_04

Ten zielony odcień przechodzi przez kilka wyłożonych drewnem ścian w mieszkaniu i toaletę dla gości, wyposażoną w umywalkę z marmuru Gris Violet.

styl industrialny belgijskiego mieszkania carmine-van-der-linden-thomas-geldof_01

Z kolei do wykonania blatów kuchennych i blatu stołu wykorzystano marmur Alga Marina. Sam stół podpierają zazębiające się srebrno-metalowe słupki. To bez wątpienia styl industrialny, jednak znacznie złagodzony przez szlachetny kamień.

styl industrialny belgijskiego mieszkania carmine-van-der-linden-thomas-geldof_03

Styl industrialny inspirowany belgijskim wybrzeżem

Architekci pokryli pozostałe powierzchnie w całym mieszkaniu białą farbą, która pozostawia teksturowane wykończenie przypominające glinę. Mieli nadzieję, że w ten sposób wywołają „nieświadome poczucie ciszy i spokoju”. Podłogi wyłożono z kolei ciemnoszarym lastryko, co stanowi kolejny ukłon w stronę stylu industrialnego.

styl industrialny belgijskiego mieszkania carmine-van-der-linden-thomas-geldof_05

Na jednej ze ścian salonu znajduje się szereg półek rozciągających się na obu piętrach mieszkania. Właśnie tutaj mieszkańcy mogą ustawić swoje liczne książki i cenne ozdoby i dekoracje.

styl industrialny belgijskiego mieszkania carmine-van-der-linden-thomas-geldof_10

Półki służą również jako tło dla spiralnych schodów z otwartymi stopniami, wykonanymi ze stali ocynkowanej. Ten materiał został specjalnie wybrany przez Van Der Linden i Geldof, ponieważ uważali, że ma on właściwości niemal perłowe.

Dzięki swojej niezwykle logicznej i pragmatycznej metodzie konstrukcji obiekt ten stanowi „unikatową” przestrzeń w otwartej przestrzeni życiowej” – wyjaśniają.

styl industrialny belgijskiego mieszkania carmine-van-der-linden-thomas-geldof_06

Stolarka boazeryjna, podobnie jak w kuchni, pojawia się ponownie w głównej sypialni na piętrze, ale tym razem w kolorze przybrudzonej bieli.

styl industrialny belgijskiego mieszkania carmine-van-der-linden-thomas-geldof_07

Na tym poziomie mieszkania znajduje się również prawie czarna sauna z przeszklonym panelem, z którego roztacza się widok na nadmorski krajobraz.

styl industrialny belgijskiego mieszkania carmine-van-der-linden-thomas-geldof_11

 

 

Zobacz także:

projekt-wnetrza-w-stylu-belgijskim

projekty-domow-nowoczesnych-w-belgii

domek-dla-gosci-kinowe-szalenstwo-w-gandawie

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close