Search

Willa Boncompagni – renesansowa Akademia

Villa Boncompagni - UNIPOL Academy

Akademia grupy UNICA

Dawna rezydencja szlachecka, willa Boncompagni, została przekształcona przez florenckie studio Pierattelli Architetture w niezwykłą Akademię Korporacyjną Grupy Unipol. W ten sposób powstało centrum szkoleniowe doskonałości drugiej we Włoszech, i jednej z dziesięciu najlepszych w Europie grup ubezpieczeniowych.

Miejsce spotkań - Willa Boncompagni
Willa Boncompagni – UNIPOL Academy

Bolonia, Włochy | Willa Boncompagni alla Cicogna znajduje się w sercu bolońskiej wsi. Ta XVI-wieczna willa położona na końcu długiej alei lipowej, to jedna z ostatnich prac słynnego włoskiego architekta Jacopo Barozzi. Przebudowa objęła zarówno willę Boncompagni, która mieści całą część szkoleniową Akademii, oraz sąsiednią willę Villino. To w niej znajdują się biura zarządu centrum edukacyjnego.

Sala audytoryjna - Willa Boncompagni
Villa Boncompagni – UNIPOL Academy

Czar renesansowej willi Boncompagni

Architekci zachowali autentyczne duże pomieszczenia, ich wysokości, freski i oryginalne dekoracje wnętrz. Jednocześnie podkreślili atmosferę eleganckiej przestrzeni dzięki palecie chromatycznej i materiałowej zgodnej ze stylem rezydencji. Pokoje łączą w ten sposób renesansowy urok z wyszukanymi, ale  współczesnymi meblami. Do realizacji ponadczasowego projektu przyczyniają się produkty elitarnych producentów, takich jak Kartell, Flos, Poltrona Frau, Arper, Edra …

Odniesienia do renesansu odnajdujemy w stylu rezydencji, ale także w wizji Grupy Unipol i chęci stworzenia miejsca poświęconego wiedzy, edukacji i kulturze. Nie zakłócając pierwotnego projektu i zachowując jego architekturę i charakter, przestrzenie wewnętrzne zreorgaizowano. Dzięki temu willa Boncompagni zdoła pomieścić i połączyć innowacyjne i wielorakie technologie edukacyjne w celu szkolenia wszystkich pracowników, agentów i personelu sieci.

Mała sala wykładowa - Willa Boncompagni
Villa Boncompagni – UNIPOL Academy

Nowoczesne funkcjonalności w historycznym wnętrzu

W willi Boncompagni zachowano pierwotny styl i urok podczas funkcjonalnej przebudowy wnętrz. Jednak powstało wszechstronne otoczenie, odpowiednie do różnych działań szkoleniowych oferowanych przez Unipol. Oba piętra charakteryzują się dwoma dużymi centralnymi pomieszczeniami, wokół których zaprojektowano mniejsze przestrzenie do szkolenia i zarządzania strukturą. Począwszy od tego układu, willę podzielono na szereg obszarów tematycznych o określonych funkcjach. Mamy więc sale lekcyjne – różnych rozmiarów i typów, a sala plenarna dominuje. Na środku parteru willi zobaczymy pomieszczenia wypoczynkowe, archiwum oraz pokój spotkań.

Villino mieści biura operacyjne, pomieszczenia do zarządzania i szkolenia komputerowe. Również w tym przypadku pokoje zostały przemyślane pod kątem zachowania estetycznej i funkcjonalnej czystości wiernej projektowi architektonicznemu.

Miejsce odpoczynku - Willa Boncompagni
Villa Boncompagni – UNIPOL Academy

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close