Search

Dimore Studio – luksusowe wnętrzarstwo

Kolekcja Future Perfect projektu Dimore Studio

Włoskie studio Dimore wypracowało sobie reputację grupy ludzi, którzy „zajmują się czymś innymi niż wszyscy”. Potwierdzają nawet przedstawiciele wielkich marek, takich jaki Hermès , Bottega Veneta czy Ian Schrager Compary.

Filozofia autorskiego wystroju

Britt Moran stanowi połowę tego niesamowicie utalentowanego duetu. „Chcieliśmy robić coś innego, bo konkurowanie z wielkimi nazwiskami nie miało sensu. Podczas, gdy wszyscy korzystali z bieli, my używaliśmy zieleni i fioletów”, opowiada.

Studio zostało otwarte w 2003 roku w Milanie i prędko stało się jednym z najbardziej kultowych źródeł projektów wnętrz przepełnionych wyszukanym luksusem jak i historią. Ich niezwykła twórczość to przestrzzenie, które potrafią łączyć w sobie smaki dziewiętnastowiecznych markieterii, włoskiego renesansu czy stylu Stilnovo. „Po prostu uporządkowujemy elementy antyczne i zestawiamy je ze współczesnym designem”.

 

Nie tylko architektura wnętrz

Drugą część artystycznego duetu stanowi Emiliano Salci, a jego współpraca z Emiliano Salci wybiega ponad piętnaście lat wstecz. Ich projekty można oglądać na całym świecie, w miejscach takich jak Pump Room w Chicago, Ceresio 7 w Milanie czy pałacu Porta Nuova, gdzie znajduje się pracownia połączona z showroomem. Zajmowali się sprzedażą kultowych elementów dekoracyjnych i meblowych, takich jak krzesła Gio Ponti czy żyrandole Hans Agne Jakobsson, ale aż do teraz, ich własne produkty nie były ogólnodostępne na rynku.

Debiut na rynku luksusowego meblarstwa

The Future Perfect mówi o kolekcji produktów sztuki użytkowej, pierwszej dopuszczonej do publicznej sprzedaży. W kolekcji odnaleźć można przedmioty takie jak żyrandol wyposażony w systemy fotowoltaiczne Lampada 061, dywany oraz sofy, które pokryte są materiałem sprawiającym wrażenie, że zostały pomalowane. O projektach wypowiada się David Alhadeff.

Duet Dimore oraz Alhadell znają się już od wielu lat, jednak nie od początku byli gotowi do nawiązania tej współpracy. Dopiero teraz projektanci zdecydowali, że są już gotowi na zrobienie kolejnego kroku wprzód w świecie sztuki użytkowej oraz projektowania wnętrz.

Alhadeff zaprosił do współpracy również Yvonne Bettaeu z Callidus Guild, aby zestawiła z kolekcją swoje modernistyczne urny oraz obrazy. Artyści odnaleźli w swoich pracach więcej cech wspólnych, niż się spodziewali.

www.dimorestudio.eu

Zobacz także:

Office de lux

50 urodziny B&B Italia

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close