Search

Prada łączy złoto i ekologię – kolekcja biżuterii Eternal Gold

Prada prezentuje najnowszą kolekcję biżuterii, Eternal Gold, którą wykonano w 100 procentach z certyfikowanego złota pochodzącego z recyklingu. Zrównoważone wzornictwo zyskało tym samym niekwestionowalny styl i wyrafinowanie w rękach Prady – kolczyki, naszyjniki i bransoletki łączą charakterystyczny kod projektowy Prady z przemyślanym i świadomym rzemiosłem.

Prada – kreowanie zrównoważonej przyszłości mody

Po raz pierwszy złoto i diamenty będą w pełni identyfikowalne, w procesie zarządzonym przez Responsible Jewellery Council. Dzięki temu, możliwe stanie się śledzenie pochodzenia, źródła i historii produkcji każdego z dostępnych wzorów, nawet po dziesiątkach lat od zakupu. Zaangażowanie platformy Aura Consortium Blockchain’s, stworzonej przez LVMH, Prada Group oraz Cartier w celu zwiększenia przejrzystości w sektorze luksusowym, zapewnia dostępność do informacji, a także przeplata charakterystyczne kody Prady z niezwykle szykowną świadomością.

Prada łączy złoto i ekologię - kolekcja biżuterii Eternal Gold-pointofdesign
zdjęcia: © PRADA

To nowoczesny kierunek wieloletniej tradycji, który odzwierciedla się także w samej biżuterii. Prawie pięćdziesiąt egzemplarzy oferuje niebanalne przemyślenie klasycznych form – ciężkie złote łańcuchy przecinają ostre sylwetki w grze proporcji, pofałdowane zwoje złota wprowadzają zmysłowość do dopasowanej bransoletki, podczas gdy znajoma forma motywu serca, w tym przypadku chokera, stanowi ukłon w stronę nostalgii lat 90.

Kolekcja zawiera archetypiczne kształty – serca, węże, łańcuchy – wykończone gładko i minimalistycznie, dzięki czemu zyskuje świeży, współczesny charakter. W leksykonie wzorów obecny jest również trójkąt z logo Prady, który pojawia się jako samodzielny kolczyk, a także jako akcent na ogniwach łańcucha, obręczach i głowach węży.

Prada łączy złoto i ekologię - kolekcja biżuterii Eternal Gold-pointofdesign
zdjęcia: © PRADA

Jak ujmuje to Prada – „Ta radykalna przejrzystość w zakresie pochodzenia, zaopatrzenia i łańcuchów produkcyjnych nadaje biżuterii nowoczesną świadomość, zmieniając przestarzałe standardy branżowe, w celu odzwierciedlenia zmian społecznych”.

Prada łączy złoto i ekologię - kolekcja biżuterii Eternal Gold-pointofdesign
zdjęcia: © PRADA

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close