Search

Bransoletki i pierścionki od Marmol & Radziner

bransoletki i pierścionki Mormol radziner 01

Leo Marmol i Ron Radziner nawiązali współpracę w 1989 roku, jednak ich praktyka od początku różniła się od tego co robiły inne zespoły architektów. Postanowili bowiem odpowiadać za cały proces – od projektu, przez budowę, projekt i realizację wnętrz i krajobrazu. W związku z tym w firmie pracuje ogromny, interdyscyplinarny zespół. Firma z Los Angeles szybko zyskała popularność, dzięki innowacyjnemu podejściu do projektowania i realizacjami spełniającymi najwyższe standardy. Wszechstronność, doświadczenie i kreatywność umożliwiły także realizację kolekcji biżuterii. Znajdziemy w niej np. proste, minimalistyczne bransoletki i geometryczne pierścionki z naturalnymi kamieniami.

bransoletki i pierścionki Mormol Radziner 02

Marmol Radziner

Przyjmując rolę głównego wykonawcy, firma Marmol Radziner może w pełni integrować usługi projektowe z różnorodnymi możliwościami konstrukcyjnymi. Praca ta wymaga zaangażowania wielu specjalistów. Od architektów, projektantów wnętrz i krajobrazów, przez metalurgów, stolarzy, rzemieślników tworzących meble po ekipę budowlaną. Ideą przyświecającą ich projektom jest zachowanie unikalnej architektonicznej tożsamości. Marmol Radziner realizują ją przez tworzenie połączeń między przestrzenią wewnętrzną i otoczeniem budynku oraz przez bliską współpracę z klientami.

kaufmann-house-1
Dom Kaufmanna

Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana pracownia architektoniczna zajmuje się różnorodnymi projektami –  od małych, ściśle skalowanych rezydencji po duże obiekty dla społeczności miejskich. Poza tym firma ugruntowała pozycję lidera w dziedzinie nowoczesnej renowacji architektury. Do najciekawszych realizacji ma tym polu można zaliczyć Dom Kaufmanna w Palm Springs. Pierwotnie zaprojektował go legendarny architekt Richard Neutra w 1946 roku. Za drobiazgową renowację firma została uhonorowana nagrodami Amerykańskiego Instytutu Architektów oraz The California Preservation Foundation. Inną rezydencją, którą pracownia przywróciła do dawnego blasku było Rancho Mirage. Ta kalifornijska posiadłość należała kiedyś do prezydenta Geralda Forda.

ford-estate-1
Rezydencja Geralda Forda

Jeśli natomiast mowa o powiązaniach Marmol Radziner z modą, to na pewno należy wspomnieć o kooperacji z projektantami, na przykład z Tomem Fordem. Odpowiadali między innymi za budowę, zaprojektowanego przez Tadao Ando, Cerro Pelon Ranch. Zrealizowali także projekty butików i salonów z ekskluzywną odzieżą dla wielu marek w miastach USA, Europy, a nawet na Hawajach. Jednak poza projektowaniem dla twórców mody, zajęli się także projektowaniem i tworzeniem biżuterii.

vienna-way-1
Rezydencja Vienna Way

Bransoletki dla kobiet i mężczyzn

Zaczęło się od tego, że Ron Radziner nie mógł znaleźć dla siebie biżuterii, która byłaby minimalistyczna, a jednocześnie solidna i mocna. Przypomniał sobie znaleziony na plaży kawałek metalu, który kiedyś nosił w charakterze bransoletki. Następnie zaprojektował spinkę do mankietu i poprosił rzemieślników, którzy dla niego pracowali przy realizacjach architektonicznych, o pomoc. Przy okazji wykorzystano tą samą ciemną patynę co w rezydencji Vienna Way. Wkrótce także żona Rona – Robin Cottle i kilku architektów dołączyło, aby zaprojektować elementy, które chcieli stworzyć i nosić. W ten sposób powstała wspaniała kolekcja, obejmująca ozdoby na szyję, bransoletki i pierścionki i prostych kształtach i silnym przekazie. Zdecydowanie widać tu zamiłowanie architektów Marmol Radziner do czystej bryły i szlachetnej faktury.

bransoletki i pierścionki Mormol Radziner 03

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close