Search

Flop – porcelana w stylu Memphis

Flop - porcelana projektu Katarzyny Jasnyk_pointofdesignpl

Serwis FLOP jest pierwszym doświadczeniem projektowym związanym z materią porcelanową Katarzyny Jasnyk, która do tej pory zajmowała się głównie projektowaniem mebli i oświetlenia.

Serwis porcelanowy FLOP, projekt: Katarzyna Jasnyk dla AMKM Group.

Inspiracją do jego powstania była nie tylko estetyka legendarnej włoskiej Grupy Memphis założonej przez Ettore Sottsassa , ale również twórczość hiszpańskiego projektanta Jaime Hayona, którego uwielbia projektantka.

W projekcie pokazuje wszystko, co kocha i co jest dla niej najważniejsze, czyli kolor i obłą formę z pewną dozą humoru. Każdy element serwisu może być w innym kolorze, przez co całość staje się zabawna.

Wersja kolorowa jest podstawową, ale możliwe są również inne konfiguracje wybarwienia np. czarny z czerwonym i białym. W skład serwisu wchodzą: dzbanek, cukierniczka, patera, miseczka, kubki z uchem i filiżanki. Elementem łączącym, są dekoracyjne małe „nóżki”, których forma jest również przeniesiona na uchwyt do dzbanka, cukierniczki i patery.

Serwis z założenia miał być funkcjonalny, dlatego pokrywka od cukierniczki pasuje również do filiżanki i kubka. Flop daje dużo możliwości kreacji. Jest pełen radości i  ekspresji.

Wersja trójkolorowa Flop, projekt: Katarzyna Jasnyk.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close