Search

GIADA & GIORGETTI | DESIGN M2ATELIER

Giada by Giorgetti

Moda i design

Podczas tegorocznej edycji Milan Design Week włoska marka meblowa Giorgetti umocniła swoje relacje ze światem mody ujawniając współpracę z Giada. Ta wywodząca się z Mediolanu luksusowa marka prêt-à-porter należy do chińskiego inwestora Redstone Haute Couture.

Giada by Giorgetti
Giada by Giorgetti

Design i moda mieszają się ze sobą łącząc znaną na całym świecie jakość rzemiosła „made in Italy”. Za kolekcję mebli Giorgetti dla stoi para projektantów z m2atelier – Marijana Radovic i Marco Bonelli. To co łączy Giada i Giotgetti to na pewno współczesny luksus czyli mistrzostwo wykonania, dbałość o szczegóły, poszukiwanie najlepszych materiałów. Dodatkowo ponadczasowa elegancja, prosta i ekskluzywna, którą Gabriele Colangelo, dyrektor kreatywny domu mody Giada, wkomponowuje w linie ubrań, jest dla Giorgetti dobrze znanym kodem stylistycznym.

Kolekcja specjalna

Giada Giorgetti została stworzona z myślą o wyposażeniu salonów domu mody. Rozpoczęło się od butiku przy Via Montenapoleone w Mediolanie. Natomiast finalnie mamy do czynienia z tworzeniem luksusowej i przyjaznej atmosfery towarzyszącej zakupom. Kolekcja jest niezwykłym połączeniem stylów między modą a designem, ale zawsze spójna z filozofią wyznawaną przez obie marki. Elementy wyposażenia zostały zaprojektowane przez m2atelier i zrealizowane dzięki umiejętnościom, których Giorgetti nabierał przez wieki. Firma założona w Meda w 1898 roku po raz kolejny udowodniła, że ​​jest w stanie sprostać każdemu indywidualnemu projektowi. W tym także na tak dużą skalę jak w przypadku tego kontraktu.

Giada by Giorgetti
Giada by Giorgetti

Fotele i sofki, taborety i lustra, konsole i stoliki interpretują precyzyjne geometrie i esencję domu mody w jego butikach. Jednocześnie, dzięki naturalnej elegancji stanowiącej DNA dwóch marek, kolekcja Giada by Giorgetti sprawdzi się także w przestrzeniach domowych. Zatem wszystkie meble zostały sprawdzone pod kątem funkcjonalności we wnętrzach prywatnych, tak aby entuzjaści designu mogli z nich do woli korzystać.

Moda i projektowanie, przestrzeń prywatna i publiczna – pojęcia te łączą się w kreatywnej grze wzajemnych wykluczeń. Giorgetti i Giada dzielą wartości doskonałej jakości, wyrafinowanego rzemiosła oraz zaawansowane badania formalne. Dzięki temu potrafią wspólnie zdefiniować różnice w doznaniach związanych ze stylem życia.

Podbój Chin

„Za pomocą tego projektu zwracamy się do bohaterów nowego nomadyzmu, współczesnych globtroterów, którzy podróżują po świecie zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Są świadomymi konsumentami trendów, które nie rezygnują z ponadczasowej estetyki. Sama kolekcja ma płynny charakter, ponieważ doskonale pasuje do przestrzeni charakteryzujących się bardzo różnymi stylami: od industrialnego przez barokowy, do orientalnego minimalizmu ” wyjaśniali Marijana Radovic i Marco Bonelli, założyciele studia projektowego m2atelier.

Giorgetti 2019
Giada by Giorgetti

„Jesteśmy bardzo dumni, że zaoferowaliśmy Giada nasze cenne dziedzictwo produkcyjne. Jakość projektu i badania stylistyczne to wspólne wartości, które razem uda nam się wprowadzić w świat. W ten sposób możemy zaoferować najbardziej wyrafinowane wrażenie współczesnego stylu życia. Co więcej, decyzja Giada o podjęciu współpracy z Giorgetti przy realizacji tej kolekcji podkreśla prestiż naszej marki na rynku chińskim. Daje nam także wyjątkową okazję do wzmocnienia na nim naszej obecności ”, skomentował Giovanni del Vecchio, dyrektor generalny Giorgetti.

Giorgetti 2019
Giada by Giorgetti

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close