Search

Cersaie 2019 | przedsmak wrześniowych targów

Art_Meneghello-Paolelli-Associati_Fuori-Scala_lavabo-appoggio_incasso-rettangolare-_45_80-2-3

Projektanci i konsultanci strategiczni ze studia Meneghello Paolelli Associati pojawią się na tegorocznej imprezie Cersaie 2019. Targi organizowane między 23 a 27 września to największe branżowe wydarzenie roku. Marco Paolelli i Sandro Meneghello w tym roku pokażą swoje prace na kilku stoiskach. Na dodatek w dość rozległej tematyce wyposażenia łazienek. Zajęli się naturalnie bateriami i armaturą, ale po raz pierwszy duet zasmakował też w ceramicznych oprawach. Wszystkie prezentowane prace łączy wspólny mianownik – funkcjonalna innowacja i forma. Odnosi się to do każdego z aspektów projektowania – od kwestii funkcjonalności, po formalne i surowcowe oraz estetyczne.

 

Kolekcja ZIP dla Ceramica Bardelli

Na Cersaie 2019 zadebiutuje pierwsza kolekcja studia Meneghello Paolelli Associati dla Ceramica Bardelli. Kolekcja ZIP jest owocem pierwszego intensywnego roku pracy. Od samego początku firma i projektanci zsynchronizowali się. Ściśle określili projekt i techniczny punkt widzenia. Także na poziomie estetycznym doszło do całkowitej symbiozy. Kolekcja bierze swoją nazwę z tego, że linia odrywa się od płytek. Ten prosty element separacji i podziału przekształca się w ważny element estetyczny. To już nie tylko połączenia, ale zróżnicowana rola dekoracyjna, przywołująca na myśl zamek błyskawiczny, który łączy dwa paski materiału.

„Projektowanie płytki zwykle wymaga użycia dużego białego płótna w celu stworzenia powierzchni, która zmienia przestrzeń. Płótno jest nieskończone i ciągłe, w przeciwieństwie do powierzchni skończonej i określonej przez precyzyjne moduły, które powtarzają się w przestrzeni. Nieuniknione powtarzanie modułów jest naznaczone obecnością połączenia, które niezależnie od chęci ukrycia lub zminimalizowania, pozostaje widoczne. Myśleliśmy, że „przeniesiemy” projekt z powierzchni. Złączenie nie jest już elementem separacji między płytkami, lecz połączeniem, prawdziwym „szwem”. Ozdabia i uszczelnia łączenie między jednym modułem a drugim poprzez „szew” wyekstrahowany graficznie przez konturowanie krawędzi płytki i przez ostre zabarwienie samego złącza.

Ceramika The.ArtCeram

Podobnie jak przy poprzednich edycjach Cersaie, także w tym roku Meneghello Paolelli Associati podpisuje się pod nową serią dla The.ArtCeram. Ważnym aspektem nowych produktów zaprezentowanych we wrześniu będzie połączenie tradycji i innowacji, stylu retro i współczesnego języka. Niektóre z wcześniej prezentowanych kolekcji firmy, takich jak La Fontana i Fuori Scala, zostały całkowicie zmienione. Teraz powstały z nowych materiałów, we wcześniej niespotykanych wykończeniach, dodano także kilka szczegółów projektowych. Natomiast wersja Urinal kolekcji La Fontana jest zupełnie świeża, z minimalistycznym i eleganckim wyglądem.

Studio firmuje także nową linię Atelier, w której skład wchodzi umywalka, toaleta i bidet. Tutaj też mamy do czynienia z minimalistycznym stylem retro i wyraźną inspiracją stylem vintage. Projektanci powrócili do linii umywalek Fuori Scala, czyli ikony marki. Tym razem zastosowali bardziej klucz, rozważając nowe rozwiązania odnośnie blatu. W rezultacie zaproponowano zarówno wersje wbudowane i jak i samodzielne okrągłe. Uzupełnieniem bogatej oferty produktów The.ArtCeram jest linia Cerchio. Zaprojektowano ją jako metalową konstrukcję passe-partout dla okrągłych umywalek z kolekcji Rombo, Millerighe i Atelier.

Armatura dla Nobili Rubinetterie

Meneghello Paolelli Associati kontynuuje współpracę z Nobili Rubinetterie, która rozpoczęła się przy okazji Salone del Mobile 2018. Poprzednio pierwszymi trzema modelami baterii kuchennych były Lamp, Ypsilon i Master. Natomiast w tym roku studio prezentuje się razem z modelem baterii Seven. To projekt ewidentnie z męską, twardą, i kwadratową duszą. Rozjaśniają ją miękkie powierzchnie, które sprawiają, że kształty są bardziej opływowe i harmonijne dla oka. Dzięki procesowi produkcji przez formowanie, bateria wyróżnia się od odlewanych elementów, które z definicji są dość kwadratowe. Nazwa Seven przypomina siedem kluczowych elementów kolekcji baterii. To umywalka, umywalka wysoka, bidet, wanna, prysznic, bateria termostatyczna i prysznic wnękowy. Ten niezbędny zestaw jest przede wszystkim bardzo konkretny i pragmatyczny.

Podobnie jak w poprzednich latach, ponownie w tym roku studio Meneghello Paolelli Associati potwierdza swoją pozycję jednego z najlepiej przygotowanych interpretatorów sektora kąpieli we wszystkich jego wymiarach i aspektach. Myślenie lateralne, badania, innowacje, doskonałe przygotowanie materiałów, technologii i procesów, bez wątpienia przyczyniają się do potwierdzenia bardzo specyficznego know-how, już powszechnie uznanego w branży. Warto zwrócić uwagę na to, że nowa kolekcja z Ceramica Bardelli stanowi kolejny krok w kierunku definicji estetyki Meneghello Paolelli Associati. Tak naprawdę wzmocnili swoją kreatywność z punktu widzenia dekoracyjnego i wnętrza, nie tylko ściśle związaną z łazienką i produktem. Bez wątpienia na Cersaie 2019 będzimy mogli w pełni docenić ich najnowsze osiągnięcia.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close