Search

Maski od Vivienne Westwood dla okularników

Vivienne Westwood 2021

Wires Glasses wprowadziło kolekcję masek we współpracy z Vivienne Westwood, które wiszą na okularach, a nie na uszach. Większość z nas już odkryła, że okulary i maski nie idą w parze. Często po wejściu do sklepu czy biura szkła momentalnie pokrywaja nie parą wodną. Na szczęście może nas uratować przemyślany design.

Vivienne Westwood maseczki 01

Zastanawialiśmy się, czy moglibyśmy użyć oprawek okularów do podtrzymywania i trzymania maski zamiast uszu, aby zapewnić bardziej komfortowe wrażenia” – mówi Lily Cole, założycielka firmy Wires Glasses.

Maski, które stworzyli we współpracy z Vivienne Westwood, opierają się na tych samych podstawach etycznych, co okulary. Koncentrują się więc na funkcjonalności, którą dopełnia oczywiście estetyka i zasady. Wzory, które raczej zwisają z okularów niż uszu, zmniejszają prawdopodobieństwo zaparowania soczewek okularów.

Vivienne Westwood maseczki 02

Wykonane z tkaniny Vivienne Westwood, są radosne i szykowne, a także wygodne. Oprawki okularów Wires wykonano z drutu ze stali nierdzewnej. Soczewki powstały przy użyciu druku 3D, aby zapewnić, że proces pozostawia zerowy ślad węglowy. Rozszerzenie tej filozofii na same maski było naturalne.

Przekształcenie w coś nowego resztki designerskiej tkaniny, która normalnie zostałaby wyrzucona, wydawało się ekscytującą i odpowiednią drogą do odkrycia”.

Vivienne Westwood maseczki 03

Po kilku rundach prototypów znaleźliśmy kształt, z którego byliśmy zadowoleni – w tym odwracalny design, dzięki czemu każda maska ​​może mieć dwie strony” – mówi Cole.

Aby stworzyć maski, starali się wesprzeć osoby, które na skutek pandemii pozostały bez pracy.

Jeśli chodzi o zasady, zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy wykonać te maski w odpowiedzialny sposób. Zatrudniliśmy więc krawców, którzy normalnie pracują w przemyśle teatralnym. Jeśli chodzi o pozyskiwanie materiałów, skupiliśmy się na zakupie bawełny organicznej. W wielu badaniach wykazano, że to jeden z najlepszych materiałów na ręcznie robione maski. To także materiał organiczny, ponieważ jego ślad ekologiczny jest mniejszy ”.

Vivienne Westwood maseczki 04

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close