Search

Molteni&C w ujęciu Jaspera Morrisona

Showroom Molteni&C w Londynie_pointofedesign.pl

Molteni&C|Dada, z okazji London Design Festival 2021, prezentuje swoje nowe kolekcje 2021 oraz ekskluzywną instalację, zaprojektowaną przez Jaspera Morrisona, w nowym flagowym sklepie Molteni&C|Dada przy Brompton Road.

Instalacja Jaspera Morrisona we flagowym showroomie w Londynie, przy Brompton Road.

Krzesło Tea by Molteni&C

Absolutnym bohaterem instalacji jest nowe krzesło Tea. Pomyślana jako hołd dla lekkości, konstrukcja krzesła jest w całości wykonana z litego drewna i w całości podkreśla jego profil. Projektując Tea, projektant redefiniuje koncepcję siedzenia w nowoczesny sposób, dostosowując go do wszystkich rodzajów mebli, przy czym stabilność i praktyczność mają pierwszorzędne znaczenie. Jej linie łączą elegancję i ergonomię w pełnej harmonii, tworząc wygodne, ale wyrafinowane siedzenia. Instalacja wyświetli wiele krzeseł herbacianych na dwóch przeciwległych białych postumentach.

 

Krzesło Tea, Molteni&C, projekt: Jasper Morrison.

Z tej okazji krzesła będą miały strukturę naturalnego i czarnego dębu z mieszanką ciemnobrązowej skóry z nową ekologiczną tkaniną Kvadrat w odcieniu czerwieni. Ponadto flagowiec oferuje odwiedzającym możliwość zanurzenia się w nowych kolekcjach – prezentowanych po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii – zgodnie ze stylistyczną wizją wielokrotnie nagradzanego belgijskiego architekta Vincenta Van Duysena, dyrektora kreatywnego firmy.

Klasyki i nowości Molteni&C 

Nowe projekty Vincenta Van Duysena obejmują wszechstronną sofę Marteen, zaprezentowaną w oszałamiającej ciepłej tkaninie, wyrafinowany fotel Margou z eukaliptusa i tkaniny piaskowej, kultowy system Hector Night z cyny oraz nowy modułowy system 505 UP.

Sofa Marteen, Molteni&C, projekt: Vincent Van Duysen.
System regałów Hector i kultowy fotel Round D.154.5. Gio Pontiego.

Heritage Collection by Moletni&C

Jako prawdziwa ikona kolekcji 2021 prezentowany jest fotel Round D.154.5. Ponad 60 lat po pierwotnym pomyśle, runda D.154.5 odradza się teraz dzięki projektowi ponownego wydania Heritage Collection autorstwa Molteni&C we współpracy z Gio Ponti Archives. Po raz kolejny design i architektura pod szyldem jakości życia.

 

Fotel 154.2 projektu Gio Pontiego dla Molteni&C.
Biurko projektu Gio Pontiego dla Molteni&C.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close