Search

Wyposażenie kultowej restauracji Noma idzie pod młotek

Rene Redzepi

Już od pierwszego dnia od otwarcia, w 2003 roku, restauracja René Redzepi’ego Noma zapowiadała się być ciekawym punktem na gastronomicznej mapie Kopenhagi. Od samego początku zachwycała gości wyrafinowanym nordyckim menu oraz nietuzinkowym designem. Właściciel zdecydował się jednak zamknąć Nomę i zamiast tego otworzyć w centrum Kopenhagi nowe miejsce o nazwie Barr oraz większą restaurację Noma 2.0 poza miastem. Otwarcie tej ostatniej planowane jest na początek 2018 roku.

Wyposażenie pierwotnej Nomy, ku uciesze stałych bywalców restauracji zostanie wystawione na aukcję w domu aukcyjnym Wright w Chicago,        2 listopada. W skład wyposażenia wchodzić będą meble, ceramika oraz szkło.

Noma- perełka duńskiego designu

Zaaranżowana na nowo, przez studio Space Copenhagen w 2012 roku, restauracja przez wiele lat uchodziła za przykład gustownie urządzonego miejsca, na którym wzorowało się wielu duńskich restauratorów. Przytulne, dość ciemne wnętrze wyposażone było w meble wybrane przez samego Redzepiego. Urządzając swoje restauracje, właściciel zawsze dba o każdy najmniejszy szczegół.

Za projekt naczyń odpowiedzialna była Nina Nørgaard. Ceramikę z kolei dostarczył duet projektantów Aage oraz Kasper Würtz. Meble w większości zaprojektowane zostały przez Space Copenhagen, ale w Nomie nie brakowało też skandynawskich klasyków, takich jak krzesło Hansa Wegnera „CH46” czy długi na ponad sześć metrów stół Københavns Møbelsnedkeri.

Na aukcję wyposażania wystawiono ponad 500 przedmiotów. Zdjęcia do katalogu, prezentującego kolekcję, wykonał duński fotograf, na stałe mieszkający w Nowym Jorku.

Zobacz także:

Nowa restauracja dla De Bijenkorf

Wabu – Sushi & Japanese Tapas – nowa restauracja w Warszawie

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close